همه چیز در مورد تکنیک پی آر پی صورت

پی آر پی صورت چیست ؟ با پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی روش ها و تکنیک های زیادی برای درمان، ترمیم و جوانسازی پوست به افراد ارائه شده است که هر فرد با توجه به نیاز و بودجه خود می بایست بهترین و مناسب ترین روش درمانی را انتخاب نماید. پی آر پی از جمله کارآمدترین و بهترین روش های جوانسازی می باشد ، که با ابزارهای پیشرفته سلول های بنیادی را تحت تاثیر قرار داده و به این ترتیب در روند زیبایی و درمان تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه مقاله از بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، خانم دکتر آتسا اقبال نژاد ، در مورد این تکنیک و کاربردهای آن بیشتر توضیح داده ایم.

پی آر پی صورت

پی آر پی صورت و بدن چه کاربردهایی دارد؟

این روش جوانسازی پوست موارد استفاده بسیار زیادی دارد که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • موجب رفع چین و چروک های ناشی از افزایش سن می شود.
 • تیرگی، گودی و پف زیر چشم را از بین می برد.
 • موجب ترمیم زخم های قدیمی مانند جای سوختگی و بریدگی می گردد.
 • خطوط موجود در اطراف لب ها و خطوط لبخند را برطرف می کند.
 • به روند ترمیم زخم های بزرگ و گسترده سرعت می بخشد.
 • جای جوش و اسکار آبله مرغان را درمان می نماید.

PRP پوست به نقل از دکتر خوب پوست و مو در اصفهان

PRP در گذشته فقط به منظور درمان طاسی و تقویت مو مورد استفاده قرار می گرفت ؛ در حالیکه امروزه جزو بهترین روش های درمانی برای رفع مشکلات پوستی مانند از بین بردن چین و چروک ها و برطرف کردن لک محسوب می شود. مبنای کار این روش جوانسازی ، استفاده از سلول های پلاکت برای ترمیم و بهبود زخم ها می باشد. پلاکت های مورد نیاز برای انجام این روش از بدن خود بیمار گرفته می شود، سپس تلغیظ شده و پزشک آن ها را در نقاط آسیب دیده تزریق می نماید.

نحوه انجام روش prp صورت در اصفهان

پزشک پیش از انجام هرگونه اقدامی ابتدا به بررسی وضعیت سلامت بیمار پرداخته و در صورتی که بیمار واجد شرایط انجام پی آر پی صورت و سایر باشد با استفاده از ژل های بی حسی یا تزریق به بی حس نمودن ناحیه مورد نظر می پردازد. میزان خون مورد نیاز برای انجام این روش حدود ۳۵ تا ۴۵ لیتر می باشد که پزشک آن را از خود بیمار گرفته، خون را داخل کیت های مخصوص پي آر پي ریخته و به این ترتیب آن را با مواد ضد انعقاد مخلوط می کند. در مرحله بعدی کیت ها در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار داده می شوند؛ با این کار سلول های خونی جداسازی شده و پلاکت ها در بالاترین لایه قرار داده می شوند. در نهایت پزشک اقدام به برداشتن پلاکت ها با سرنگ های بسیار ظریف نموده و آن ها را به موضع مورد نظر تزریق می کند.

 

پی آر پی صورت چگونه اثرگذار است؟

تاکنون راه های مختلفی برای اثرگذاری پی ارپی صورت معرفی شده اند. این موضوع به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که توسط پزشک در اصفهان تعیین می شود. اگر در این زمینه سوالاتی دارید می تواند از پزشک خود بپرسید. در اولین تکنیک انجام جوانسازی به روش پی آر پی ، پلاسما در سطح پوست شما پخش می شود و پزشک با استفاده از میکرونیدلینگ در نواحی پیشانی و گونه ها ، شرایطی را برای جذب ان فراهم می اورد. از این طریق پزشک به طور همزمان به دو هدف دست می یابد ، هم باعث نفوذ پلاسما به داخل پوست می شود و هم با استفاده از میکرونیدلینگ ، با تحریک پوست کلاژن سازی پوست را به ارمغان می اورد. در روش دوم که با نام ومپایر صورت شناخته می شود ، پلاسما همانند تزریق فیلر به داخل پوست شما تزریق می شود. این روش با تهاجم به مشکل موجود از درون و بیرون ، به درمان آن می پردازد. میزان اثر گذاری ومپایر صورت در دست تحقیق قرار دارد ، با این حال تاکنون افراد بسیاری از مزایای آن لذت برده اند.

ایا پی آر پی صورت خطر دارد؟

با وجود تحقیقات فراوان تاکنون هیچ خطر مشهودی از آن ارائه نشده است و تقریبا روش ایمن در نظر گرفته می شود. تورم ، درد و سوزش از عوارض طبیعی این روش است که بعد از مدتی به تدریج از بین خواهد رفت. با این حال به توصیه بهترین پزشک پوست و مو در اصفهان ، اگر این فرایند تحت یک پروسه غیر حرفه ای انجام شود ممکن است عوارض شدید تری را به همراه داشته باشد . این نکته را در گوشه ذهن نگه دارید که قبل از برداشتن هر گامی از تخصص پزشک اطمینان حاصل کنید زیرا در صورتی که شرایط آماده سازی پلاسما ، با دقت انجام نشود احتمال بروز عفونت بعد از پی آر پی وجود دارد.الزاما همه به پی ارپی به صورت یکسان پاسخ نمیدهند پس انتظار درمان مشابه وجود ندارد. این روش ممنوعیتهایی دارد که حتما قبل از انجام بایستی با پزشک مشورت شود.

چه انتظاری از روش پی آر پی صورت دارید؟

وقتی برای درمان، در جلسه ملاقات خود حاضر می شوید، پزشک ۱ تا ۲ اونس از خون شما را با فرو بردن سوزنی در بازوی شما استخراج می کند. این سوزن حاوی مقدار اندکی ضد انعقاد برای جلوگیری از شکل گیری لخته های خون می باشد. خون در یک دستگاه سانترفیوژ قرار داده می شود تا مولفه های آن از هم جدا شوند. پلاسما در قسمت بالا قرار می گیرد و قسمت پایین تر لایه پلاسما که غنی از پلاکت های خون می باشد، برای تزریق مورد استفاده واقع می شود. تعداد تزریق ها به اندازه ناحیه درمان بستگی دارد، ولی حداقل دوازده تزریق با یک سوزن کوچک برای دستیابی به بهترین نتایج مورد نیاز می باشد. نگران نباشید. بی حسی موضعی برای به حداقل رساندن درد مورد استفاده قرار می گیرد.

میکرونیدلینگ با پی آر پی صورت

در برخی موارد، پزشک اصفهان اضافه کردن میکرونیدلینگ به درمان را توصیه می کند. میکرونیدلینگ با پی آر پی از طریق پخش کردن پی آر پی بر روی پوست و استفاده از یک درمارولر ( که شبیه یک غلتک نقاشی کوچک پوشیده شده با سوزن های ریز می باشد) برای خلق نقطه های ریز در پوست انجام می شود. پی آر پی از طریق این نقطه های ریز وارد پوست می شود. میکرونیدلینگ هم تولید کلاژن را تقویت می کند. برخی پزشکان از تزریق و میکرونیدلینگ استفاده می کنند. ترکیب این دو دستاورد می تواند به نتایج بهتر منجر شود چون تولید کلاژن هم در غشای میانی پوست و هم در پوست بیرونی آغاز می شود.

زمان از کار افتادگی پی آر پی صورت

ریکاوری از پروسه یاد شده بسیار جزئی می باشد. نواحی درمان شده در ابتدا اندکی قرمز می شوند، ولی این قرمزی ظرف چند ساعت محو می شود. گاهی تورم جزئی را تجربه می کنید که پس از چند روز فروکش می نماید.

چند جلسه درمان برای پی آر پی صورت مورد نیاز است؟

یک دوره کامل درمان پی آر پی صورت شامل سه جلسه با فواصل هشت هفته ای می باشد. بهبود های شکل گرفته در پوست، با افزایش تولید کلاژن، بیشتر و بیشتر قابل مشاهده خواهد بود. چندین هفته بعد از سه جلسه درمان، شاهد بیشترین بهبود در پوست خود خواهید بود، ولی بسیاری از بیماران ابراز می کنند که بعد از جلسه اول درمان، تفاوت را در پوست خود احساس می نمایند. به منظور حفظ نتایج بهینه، هر ۶ تا ۱۲ ماه یکبار، درمان نگهداری را انجام دهید.

پی آر پی صورت

 

بهترین داوطلبین برای درمان پی آر پی صورت

پی آر پی صورت به بهترین شکل زمانی عمل می کند که پوست هنوز مقدار منطقی کلاژن در درون خود داشته باشد. پی آر پی در زمانی که پوست شما بسیار نازک شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است، چندان اثر بخش نخواهد بود. درمان پی ار پی یک روند بی خطر است. افراد دارای التهاب شدید ناشی از اگزما یا سوریاس در ناحیه مورد نظر برای درمان، باید تا زمان از بین رفتن التهاب منتظر بمانند. افراد دارای ناهنجاری سیستم ایمنی شدید نیز باید قبل از قرار گرفتن تحت درمان، با پزشک خود در اصفهان گفتگو کنند.

مزایای پی آر پی صورت

 1. پی آر پی صددرصد طبیعی می باشد چون در آن هیچ ماده خارجی به بدن تزریق نمی شود
 2. زمانی که پلاسما به پوست سر تزریق می شود، فاکتورهای رشد در گلبول های قرمز خون به تحریک سلول های رشد مو و تولید موهای ضخیم تر با گذر زمان کمک می کند
 3. این یک درمان غیر تهاجمی بوده و در طول یک جلسه کوتاه اجرا می شود. بنابراین نگرانی های قرار گرفتن تحت روند های درمان تهاجمی را دارا نمی باشد
 4. از آنجایی که پی آر پی از پلاسما استفاده می کند، هیچ خطر یا عارضه جانبی را به همراه ندارد چون مواد استفاده شده در آن از بدن خود بیمار گرفته می شود.
 5. زمان ریکاوری درمان پی آر پی بسیار کوتاه بوده و تنها اندکی کبودی و تورم را تجربه خواهید کرد که پس از مدت زمان کوتاهی فروکش خواهد کرد
 6. فرایند پی آر پی به بدن شما در تولید کلاژن بیشتر در نواحی درمان شده کمک کرده و تولید طبیعی کلاژن در بازیابی حجم نواحی درمان شده مفید خواهد بود.
 7. مزیت فوق العاده درمان پی آر پی ، نقش شگفت انگیز آن در خداحافظی با خطوط ریز و چین و چروک ها می باشد.
 8. اگر چشم های شما خسته به نظر می رسند، درمان پی آر پی می تواند به شما در بدست آوردن چهره ای جوان تر کمک کند. تولید کلاژن برای اضافه کردن حجم نواحی از قبیل زیر چشم ها و شاداب و سرحال بنظر رسیدن چهره شما مفید است.
2
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x