مراقبت های بعد از تزریق فیلر شامل نکات و دستورالعمل هایی است که رعایت صحیح آن ها موجب حاصل شدن بهترین نتایج از روش جوانسازی پوست با تزریق فیلر شده و در روند بهبودی و کاهش عوارض جزئی ناشی از این روش تسریع ایجاد می کند. لازم به ذکر است که پشت گوش انداختن و عدم رعایت درست این دستورالعمل ها موجب می شود تا از میزان تاثیر فیلر تزریق شده کاهش پیدا کند و فرد دچار عوارض شده یا نتیجه رضایت بخش از آن حاصل نشود. بنابراین نهایت دقت را در رعایت و انجام این نکات مراقبتی صرف کنید. با وجود اینکه دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین متخصص پوست ، مو و زیبایی در شهر بزرگ و زیبای اصفهان تمام نکات و دستورالعمل های ضروری را برای فرد شرح داده و به او گوشزد خواهد کرد ما در ادامه مقاله تعدادی از مهم ترین نکات مراقبتی که ممکن است از یادتان برود را آورده ایم. افرادی که این فرایند را نزد دکتر اقبال نژاد انجام نداده اند می توانند از این مقاله استفاده کنند اما لازم است تا در رابطه موارد گفته شده با پزشک خود نیز مشورت نمایید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید.

 

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 

فیلر ها چه کاربردی دارد؟

فیلر ها دارای خاصیت پرکنندگی بوده و روش مناسبی برای بهبود ظاهر چین و چروک ها، ترمیم اسکار یا جای زخم و همینطور حجم دهی به نواحی و بافت هایی می باشد که چربی خود را بنا به دلایل مختلفی همچون افزایش سن از دست داده اند. شخصی که خواستار انجام روش استفاده از فیلر می باشد باید در رابطه با مراقبت های بعد از تزریق فیلر نیز اطلاعات کافی داشته و به منظور دستیابی به نتایج رضایت بخش با ماندگاری زیاد در جهت رعایت آن ها تلاش نماید. همواره به یاد داشته باشید که انجام دادن این موارد می تواند تاثیرات فوق العاده زیبایی بر روی نتایج حاصله بگذارد ، از همین رو انجام ان ها را پشت گوش نیاندازید.

از کمپرس یخ استفاده کنید!!

اولین و مهم ترین نکته در مراقبت های بعد از تزریق فیلر استفاده از کمپرس یخ می باشد. قرار دادن کمپرس یخ بلافاصله پس از اتمام تزریق فیلر بر روی موضع تحت تزریق از جمله مهم ترین نکات مراقبتی بعد از این روش جوانسازی پوست می باشد که افراد باید رعایت نمایند؛ توصیه ما این است که ژل یخ یا همان کمپرس سرد را به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت بر روی موضع قرار دهید. این کار مزایای بسیار زیادی دارد که از میان آن ها می توانیم به جلوگیری از خونریزی ، بهبود تورم و کبودی ، پیشگیری از پخش شدن فیلر به مناطق دیگر اشاره کنیم. پس توصیه می شود به هیچ وجه این مورد را فراموش نکنید و بلافاصله بعد از درمان آن را انجام دهید. اگر در منزل کمپرس یخ ندارید می توانید از چند تکه یخ استفاده کنید. یخ ها را درون یک پلاستیک گذاشته و در میان یک دستمال تمیز قرار دهید و سپس استفاده کنید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر از ناحیه تحت درمان

محل تزریق شده را به هیچ وجه مالش نداده و تحت فشار قرار ندهید زیرا این کار موجب جابجایی فیلر تزریق شده به پوست می شود. از دیگر اقداماتی که ممکن است منجر به جابجایی فیلر و علاوه بر آن، شل شدن فیلر شود استفاده از کمپرس گرم است که به هیچ عنوان نباید مورد استفاده قرار بگیرد.

دیگر نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر عبارت است از :

  • به مدت ۲۴ ساعت ناحیه ای که بر روی آن تزریق انجام شده است را آرایش نکنید؛ زیرا ممکن است این کار موجب آلوده شدن ناحیه مورد نظر و بروز عفونت در آن شود.
  • شستشو و استحمام بلافاصله بعد از تزریق به شرطی که برای استحمام از آب گرم بهره گرفته نشده و فشاری به موضع تحت تزریق وارد نشود بلامانع است.
  • تا مدت زمان تعیین شده توسط پزشک سر را به سمت پایین خم نکرده و فعالیت های پرفشار و سنگین انجام ندهید.
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x