امروزه استفاده از خدمات جوانسازی در میان خانم ها و آقایان به امری رایج مبدل گردیده است. ظهور چین و چروک و خط و خطوط ها از جمله واضح ترین تغییراتی هستند که با افزایش سن، از بین رفتن چربی و کاهش خاصیت کشسانی پوست در افراد ایجاد می گردند. امروزه و با پیشرفت علم پزشکی روش های زیادی برای کاهش اثرات ناشی از پیری و افزایش سن وجود دارد که به دلیل اثرات درخشان، هزینه و تهاجم کم مورد استقبال افراد به خصوص خانم ها قرار گرفته است. جهت استفاده از خدمات جوانسازی پوست در اصفهان می توانید به دکتر آتسا اقبال نژاد یکی از بهترین متخصصان پوست ، مو و زیبایی مراجعه کنید.

جوانسازی

عوامل موثر در پیرپوستی چیست؟

برای اینکه بهترین نتیجه از روش های جوانسازی پوست حاصل گردد ابتدا باید مشکل موجود شناخته شود تا بتوان با توجه به آن بهترین روش درمان را برای فرد تجویز کرد. عوامل زیادی موجب تسریع روند پیرپوستی می شوند که از این میان می توان به استعمال سیگار، آلوگی محیط اطراف و قرارگیری بیش از حد در معرض نور آفتاب اشاره کرد. مهم ترین عوامل پیرپوستی عبارتنداز:

 • آب و هوای خشک و سرد
 • اشعه ماورای بنفش
 • بیماری های عفونی درونی
 • مشکلات عصبی و استرس
 • استفاده از محصولات آرایشی نامناسب
 • عدم رطوبت کافی در پوست صورت
 • استفاده از شوینده های نامناسب

از کجا تشخیص دهیم که به پیرپوستی دچار شده ایم؟

بروز نشانه های افزایش سن و پیرپوستی از فردی به فرد دیگر متفاوت است به گونه ای که فردی در ۲۵ سالگی با این نشانه ها روبرو شده و فردی دیگر حتی تا ۳۰ سالگی نیز مشکل خاصی را تجربه نمی کند. از جمله عوارضی که ظهور آن ها نشان دهنده پیرپوستی است عبارتنداز:

 • چین و چروک

این عارضه معمولاً به دلیل بالا انداختن ابرو، اخم کردن و خندیدن بعد از ۲۵ سالگی و در نواحی مختلفی همچون زیر چشم و پیشانی ایجاد می شود.

 

جوانسازی

 

 • افتادگی پوست

همزمان با بالا رفتن سن میزان چربی زیر پوستی کاهش یافته و این امر منجر با افتادگی پوست می شود.

 • از بین رفتن حالت کشسانی پوست

ترکیب دو ماده کلاژن و الاستین در پوست صورت حالت کشسانی ایجاد می کند. با افزایش سن میزان تولید این ماده کم شده و به دنبال آن پوست حالت کشسانی اش را از دست می دهد که این امر موجب عمیق تر شدن چین و چروک ها می شود.

 • بروز انواع مشکلات پوستی همچون لکه های پوستی ناشی از قرارگیری در معرض آفتاب و غیره.

جوانسازی پوست چگونه انجام می شود؟

دکتر آتسا اقبال نژاد در مطب خود با توجه به نوع نیاز هر فرد از روش های مختلفی برای جوانسازی پوست صورت او بهره می گیرند که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. تزریق چربی
 2. تزریق فیلر
 3. میکرودرم
 4. تزریق ژل
 5. میکرونیدلینگ
 6. تزریق بوتاکس
 7. مزوتراپی
 8. لیفت با نخ
 9. برداشتن ضایعات پوستی و غیره.

 

 

اقدامات مربوط به جوانسازی را چه زمانی باید آغاز کرد؟

نحوه واکنش به افزایش سن در افراد مختلف متفاوت می باشد. برخی از افراد در عین حال که مراقبت های عادی پوست همچون تقویت کردن، تمیز کردن، استفاده از ضدآفتاب و مرطوب کردن را دنبال می کنند خواستار پوستی درخشان تر و بدون منفذ نیز می باشند.

بیشتر اشخاص درست پس از دهه سوم زندگی خود آثار پیری را مشاهده نموده و این آثار که شامل چین و چروک و خطوط ریز هستند در آن زمان پدیدار شده و خود را نشان می دهند.

لکه های تیره، آویزان شدن پوست و تجمع رنگدانه ها در راس این آثار قرار دارد. در چنین وضعیتی می توان برای توقف پیری ، از تکنیک های مختلف جوانسازی پوست بهره گرفت.

چه درمان هایی در این موارد، نقطه شروع ایده آل می باشند؟

شما می توانید از جوانسازی با لیزر و لایه بردارهای شیمیایی که از جمله درمان های پایه می باشند برای برطرف کردن رنگدانه ها و لکه های تیره استفاده کنید.

همچنین فیلرهای صورت به منظور برطرف کردن چین و چروک ها و حجم دهی به نواحی مختلف همچون لب ها و جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مواردی همچون کاهش چانه دوبله و تراز کردن غبغب و همچنین سفت کردن پوست نیز می توان از روش لیفت با نخ بهره گرفت.

جوانسازی

فرد باید در دهه چهارم زندگی بیشتر مراقب باشد چون در این دوران، موضوعات مرتبط با پوست، افراد و به خصوص خانم ها را بیشتر مورد آزار قرار داده و اعتماد به نفس آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

هورمون ها در این سن نقش مخربی را در پوست و بدن ایفا نموده و خط و خطوط در نواحی مختلف بدن، به ویژه اطراف دهان و چشم بیشتر آشکار می شوند. سپس لکه های پیری، خشکی و لکه های پوستی ظاهر می شود.

لایه بردارهای پوستی ، آنتی اکسیدان ها، سرم های آبرسان و درمافیلرها تاثیر بسزایی در رفع این عوارض خواهند داشت.

4
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x