تزریق ژل لب

به تدریج و همزمان با بالا رفتن سن افراد تغییراتی در صورت آن ها ایجاد می شود. یکی از شایع ترین این تغییرات کاهش حجم، ارتفاع و برجستگی لب ها می باشد که این امر از جوانی، شادابی، طراوت و زیبایی چهره خواهد کاست. از نظر زیبایی شناسی یک لب استاندارد در دو نیمه چپ و راست متقارن بوده، لب پایینی و بالایی با هم در تناسب هستند به نحوی که لب پایین نسبت به لب فوقانی حجیم تر و بزرگ تر بوده و کمی از آن جلوتر قرار دارد. یکی از روش های جوانسازی و خوش فرم نشان دادن لب ها تزریق ژل به لب ها می باشد. ما در ادامه این مقاله در رابطه نحوه تزریق ژل لب ، مزایای و اقدامات مراقبتی قبل و بعد از آن مطالبی را بیان نموده ایم ، به همین دلیل توصیه می کنیم اگر شما نیز متقاضی انجام این پروسه هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

تزریق ژل لب

 

تزریق ژل لب چگونه انجام می شود؟

برای اینکه تزریق به بهترین نحو ممکن انجام شده و خطری برای فرد به دنبال نداشته باشد می بایست آن را در یک مطب معتبر و نزد پزشکی حاذق انجام داد.

یک پزشک خوب از ساختمان پوست به طور دقیق شناخت داشته، بر اجزای صورت کاملاً اشراف دارد و به طور دقیق با نحوه قرار دادن موارد در لایه های پوست و همچنین میزان تزریق آشنایی دارد.

این نوع ماده است که عمقی یا سطحی تزریق شدن ژل و مقدار آن را مشخص می نماید، دکتر آتسا اقبال نژاد در مطب خود از ژل هیالورونیک اسید برای حجیم کردن لب ها بهره می گیرند. این نوع ژل به هیچ عنوان در فرد ایجاد حساسیت نکرده و به دلیل اینکه آب زیادی را در اطراف خود جذب می نماید حجم بیشتری ایجاد کرده و در نتیجه نسبت به ژل های دیگر به حجم کمتری از این ماده نیاز است.

برای انجام این روش جوانسازی پزشک ابتدا لب ها را از هرگونه آلودگی و مواد آرایشی پاک نموده، آن ها را با الکل یا محلول های ضد الکلی استریل نموده و در نهایت با مواد مخصوص بی حس می نماید. سپس میزان دقیق دارو را با زاویه درست و به وسیله سوزن ها و سرنگ های ظریف در یکی از لایه های پوستی تزریق می کند.

تزریق ژل لب چه مزایایی دارد؟

انجام این روش جوانسازی دارای مزایای زیادی می باشد که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم:

 • کبودی و تورم بعد از انجام این روش بسیار ناچیز بوده و طی مدت زمان بسیار کوتاهی برطرف خواهد شد.
 • با اینکه نتیجه حاصل از این روش همیشگی نیست ولی ماندگاری قابل قبولی داشته و حدوداً ۶ ماه ماندگاری خواهد داشت.
 • در بیمار واکنش های آلرژیک ایجاد نمی کند.
 • برآمدگی ها و فرورفتگی ها را به آسانی تصحیح می نماید.
 • با انجام این روش حجم لب به خوبی در حین تزریق قابل کنترل می باشد.

 

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

رعایت نکاتی که در ذیل آورده ایم موجب می شود تا شما به بهترین نتایج از این روش دست یابید:

 • بعد از تزریق به استراحت مطلق نیاز نیست ولی بهتر است مدت زمان کمی پس از تزریق را به استراحت اختصاص دهید.
 • به هیچ عنوان لب ها را نکشید و لمس نکنید.
 • پرهیز از مصرف غذاها و نوشیدنی های داغ طی مدت زمانی که پزشک برای تان تعیین کرده است ضروری می باشد.
 • طی روزهای ابتدایی از بوسیدن، گاز زدن و حالت دادن به لب مانند مک زدن خودداری نمایید.
 • به هیچ وجه بر روی لب ها کمپرس گرم قرار ندهید.
 • از خاراندن و فشار دادن لب ها اجتناب نمایید؛ در غیر اینصورت ممکن است ژل حرکت نموده و جا به جا شود. بدیهی است که در چنین شرایطی نتیجه تزریق تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

دیگر مراقبت های بعد از تزریق :

 • طی روزهای ابتدایی پس از تزریق ژل لب فعالیت های سنگین انجام نداده و ورزش نکنید.
 • اقدام به برنزه کردن با استفاده از سولاریم یا آفتاب گرفتن نکرده، در معرض اشعه ماورا بنفش و نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • از مصرف الکل و انجام هر کاری که جریان خون را افزایش داده و بدین ترتیب منجر به تشدید تورم می شود اجتناب نمایید.
 • از خوابیدن بر روی صورت و موقعیت هایی که موجب تحت فشار قرار گرفتن لب ها می شود خودداری کنید.
 • برای اینکه کبودی و تورم ناشی از تزریق هرچه سریع تر فروکش کند، اقدام به قرار دادن دو بالشت در زیر سر خود نمایید.
 • از انجام کارهایی که موجب افزایش میزان تعریق می شود اجتناب کنید.
 • سیگار کشیدن در روند بهبودی بیمار اختلال ایجاد می نماید. از همین رو لازم است تا حداقل برای ۱ هفته سیگار نکشید.
 • برای چند روز از مسافرت با هواپیما و به طور کلی پرواز خودداری نمایید، زیرا خشکی، تورم و کبودی ناحیه تزیق با تغییر فشار کابین هواپیما بیشتر می شود.

برای ورم بعد از تزریق ژل لب چه باید کرد؟

تورم بعد از تزریق ژل لب امری طبیعی و موقتی است اما می توان با انجام اقداماتی آن را کنترل کرد.

 1. از لوزم آرایشی استفاده نکنید.
 2. از نوشیدن مایعات داغ خودداری کنید.
 3. برای حفظ رطوبت بدن و ناحیه تزریق شده آب فراوان بنوشید.
 4. فعالیت های سنگین انجام ندهید و تا جای ممکن استراحت کنید.
 5. برای کاهش ورم بعد از تزریق ژل لب، از یخ استفاده کنید. یخ را در دستمال بگذارید و بر روی ناحیه ورم کرده بگذارید.
 6. داروهای ضد درد مانند استامینوفن مصرف کنید تا درد و ورم را کاهش دهید. اما دقت کنید مصرف دارو باید با توصیه پزشک انجام شود.

به توصیه های پزشک خود درباره مراقبت های بعد از تزریق ژل لب توجه کنید چرا که با انجام این دستورالعمل ها به راحتی می توانید تورم بعد از تزریق ژل لب را کنترل کنید.

 

 

عوارض معمول و گذرای تزریق ژل لب

 1. معمولاً در محل تزریق ژل لب تورم مشاهده می‌شود و ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد.
 2. ممکن است بعد از تزریق ژل لب درد در منطقه تزریق شده احساس شود.
 3. در ناحیه لب‌های تزریق شده ممکن است احساس سفتی کنید که به طور معمول موقتی است.
 4. در برخی موارد، ممکن است جای سوزن های وارد شده کمی خونی به نظر برسد که بعد از چند روز از بین می رود.
 5. افرادی که حساسیت به مواد موجود در ژل دارند، ممکن است علائم حساسیتی مانند خارش، قرمزی یا تورم شدید تجربه کنند.
 6. در موارد نادر، عفونت در ناحیه تزریق ایجاد شده و نیاز به درمان دارویی دارد.

برای جلوگیری از عوارض یا کاهش احتمال آنها، مهم است که تزریق ژل لب توسط یک پزشک با تجربه و با استفاده از مواد با کیفیت و بهداشتی صورت گیرد. همچنین، پیروی از دستورات پزشک پس از تزریق و اطمینان از مراقبت مناسب از ناحیه تزریق شده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه تزریق ژل لب

هزینه این نوع پروسه به عوامل بسیار زیادی مانند برند و شرکت سازنده ژل ، دستمزد پزشک ، مهارت ، تجربه و تخصص پزشک و میزان مورد نیاز برای رسیدن به حجم مورد نظر بستگی دارد. علاوه بر آن نیز با توجه به شرایط اقتصادی کشور و افزایش روز افزون هزینه ها نمی توان هزینه ای ثابت برای آن در نظر گرفت. برای دانستن هزینه نهایی این فرایند بهتر است ابتدا به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید تا ایشان پس از بررسی و ارزیابی ویژگی ها و شرایط شما و گفتن حجم مورد نیاز برای تزریق هزینه نهایی را به شما اعمال کند. اما در رابطه با هزینه ها باید چندین نکته را در نظر داشته باشید که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

 • هنگامی که قصد داری برای هزینه های این پروسه برنامه ریزی کنید. یادتان باشد که ماندگاری ژل های رایج در بازار که به لب تزریق می شوند ، بین ۹ الی ۱۲ ماه می باشد البته لازم به ذکر است که عوامل مختلفی مانند متابولیسم بدن شما ، شرایط فیزیولوژیک پوست ، میزان حجم دهی به لب ، برند مورد استفاده و نوع ژل در طولانی یا کوتاه بودن مدت زمان ماندگاری آن تاثیر گذار هستند. از همین رو باید پس از گذشت این مدت زمان برای تزریق دوباره به پزشک مراجعه نمایید که همین موضوع موجب بالا رفتن هزینه ها می شود.
 • مورد بعدی این است که ممکن است در زمان کسب آگاهی در رابطه با هزینه های این پروسه با کلینیک های رو به رو شوید که برای تزریق هزینه بسیار کمی را دریافت می کنند. در این موارد باید به نکته توجه داشته باشید که مهم ترین عامل بالا رفتن هزینه برند و مقدار ژل مورد نیاز می باشد از همین رو هزینه دریافتی نباید بیش از حد کم و شک برانگیز باشد. چانچه مکانی هزینه بسیار کمی برای این عمل دریافت می کند به طور قطع از مواد مصرفی با کیفیت استفاده نمی کند. استفاده نکردن از مواد مناسب و با کیفیت موجب بروز عوارض شدید مانند حساسیت و عفونت شود.
 • هزینه تزریق ژل لب در آرایشگاه ها و مکان های که دارای مدرک معتبر و مجوز رسمی نیستند معمولا ارزان تر می باشد اما همانطور که می دانید ممکن است خطرات و عوارض جدی را برای فرد به وجود آورد. از جمله عوارض به وجود آمده بر اثر استفاده از ژل های بی کیفیت و نامرغوب ، پس زده شدن ژل ، پخش نشدن آن ، بروز عفونت و حساسیت می باشد.

 

 

برای رزرو وقت سریع از دکتر اقبال نژاد فرم تماس زیر را پر کنید:

دکتر آتسا اقبال نژاد

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت