فرآیند تزریق چربی که به طور کاملاً تخصصی توسط دکتر آتسا اقبال نژاد انجام می شود ، در واقع انتقال چربی سالم از نواحی که چربی مازاد به بخش هایی است که نیاز به چربی دارند. تزريق چربي ، با هدف جوانسازی پوست در اصفهان در نواحی صورت و پشت دست ها از مواردی پر طرفدار بوده و به دلیل طبیعی بودنش ، در صورتی که در مطب معتبر و توسط پزشک متخصص انجام شود ، کاملا بی خطر و با نتایجی مطلوب و ماندگار خواهد بود.

 

تزریق چربی _ دکتر آتسا اقبال نژاد

 

در مواردی که عدم وجود چربی ، موجب شل شدگی پوست صورت می شود ، عمل لیفتینگ کار ساز نبوده و با تزريق چربي می توانید به بازگرداندن جوانی و شادابی چهره خود کمک کنید. همچنین می توانید از تزریق چربی به منظور پر کردن نواحی فرو رفته و جای زخم خود بهره بگیرید. علاوه بر این ها ، تزریق چربی می تواند چروک هایی که در اثر کاهش بافت چربی ایجاد شده است را از بین ببرد.

توصیه های خانم دکتر آتسا اقبال نژاد درمورد تزریق چربی

 

 

کاندیدای مناسب برای تزريق چربي

افرادی که نیاز به تزريق چربي به صورت دارند معمولا در دو دسته قرار می گیرند:

 1. کسانی که به طور ذاتی و فیزیولوژیکی نیازمند تزريق چربي هستند ؛ مثل اشخاصی که ژنتیکی صورتی لاغر داشته و گونه هایشان فاقد چربی می باشد یا زیر چشمانشان گود رفتگی دارند.
 2. افرادی که به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن با تحلیل بافت چربی صورت روبرو شده اند.

سن مناسب برای تزریق چربی

به طور کل تزريق چربي می تواند در تمامی افراد بالغ در هر سنی انجام پذیرد اما باید به دو نکته مهم توجه داشت :

 • افرادی که هنوز در سن بلوغ هستند و اجزای فیزیکی آن ها هنوز درحال رشد و تکامل می باشد بهتر است تا زمان پایان سن بلوغ خود صبر کنند.
 • کسانی که سن بسیار بالا داشته و پوست آن ها خاصیت ااستیسیته خود را از دست داده است ، توصیه می شود از روش های دیگر پرکننده استفاده کنند زیرا ممکن است با برداشتن چربی از ناحیه مورد نظر ، پوست آن ها توان جمع شدن را نداشته و حالتی شل و آویزان پیدا کند.

 

تزریق چربی _ دکتر اقبال نژاد

 

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

تزریق چربی یک پیوند اتولوگ می باشد یعنی پیوندی از بدن خود شخص ؛ بنابراین بافت ها با هم سازگاری داشته و علاوه بر عدم بروز ریسک آلرژی به مواد بیگانه ، ماندگاری بیشتری نیز نسبت به پر کننده های دیگر خواهد داشت. ماندگاری تزریق چربی در افراد مختلف یکسان نیست و به عوامل بسیاری مثل ناحیه تحت درمان ، ورزش ، رژیم غذایی ، سن ، میزان جذب بدن ، ژنتیک و غیره بستگی دارد. اما به طور تقریبی ماندگاری تزريق چربي اغلب بین ۱ تا ۳ سال گزارش می شود.

مزایای تزریق چربی

این روش جوانسازی مزایای بی شماری دارد که آن را به یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست تبدیل کرده است. در ادامه به تعدادی از مهم ترین مزیت های این روش پرطرفدار اشاره کرده ایم:

 • با از بین بردن عیوب موجود در صورت موجب زیبایی بیشتر چهره و همچنین افزایش اعتماد به نفس افراد می شود.
 • موجب بهبود بافت پوست می شود.
 • منجر به جوانسازی پوست و بهبود تن پوست می گردد.
 • به دلیل اینکه چربی مورد نیاز از بدن خود فرد استخراج می شود در فرد حساسیت ایجاد نمی کند.
 • در مقایسه با پرکننده های مصنوعی همچون ژل هزینه کمتری برای فرد به دنبال دارد.
 • تهاجم زیادی نداشته و ایمن باشد.

موارد منع تزریق چربی

توصیه دکتر آتسا اقبال نژاد به افرادی که دارای شرایط ذیل هستند این است که از انجام این روش جوانسازی پوست خودداری کنند:

 • افرادی که شیمی درمانی انجام داده اند.
 • اشخاصی که سیستم ایمنی بدن آن ها به شدت ضعیف می باشد.
 • افرادی که طی ۳ ماه گذشته راکوتان مصرف کرده اند.
 • اشخاصی که به بیماری های روحی و جسمی مزمن مبتلا هستند.
 • افرادی که سابقه ابتلا به بیماری ها خاصی همچون بیماری های قلبی-عروقی در گذشته یا در حال حاضر دارند.

 

تزریق چربی _ دکتر اقبال نژاد

 

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

تزريق چربي طی ۳ مرحله ذیل انجام می شود :

 • مرحله اول یا همان استخراج چربی

پزشک ابتدا یکی از نواحی بدن که دارای چربی زیاد است از جمله باسن، ران یا شکم را انتخاب می نماید. سپس ناحیه مورد نظر را تمیز و ضدعفونی کرده و آن را به وسیله مواد مخصوص بی حس می نماید. پس از آن برش کوچکی را به منظور وارد کردن کانولا بر روی ناحیه مورد نطر ایجاد نموده و از آن برای مکش و خارج کردن میزان بافت های چربی مورد نظر استفاده می نماید.

 • مرحله دوم یا پالایش و خالص سازی بافت های چربی

چربی خارج شده معمولاً خالص نبوده و ممکن است مقداری خون و مواد دیگر همراه با آن وجود داشته باشد. در این صورت ابتدا باید چربی تمیز شده و سپس برای تزریق مورد استفاده قرار بگیرد. از همین رو پزشک آن را با روش های مخصوص شستشو داده یا آن را در سانتریفیوژ قرار می دهد.

 • مرحله سوم یا ترانسفر و انتقال چربی

در مرحله سوم یا مرحله آخر پزشک اقدام به بی حس نمودن ناحیه ای که قرار است تزریق چربی به آن صورت بگیرد نموده و با استفاده از سرنگ بسیار ظریفی بافت های چربی را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

 

 

بعد از تزریق چربی باید چه کرد؟

یکی از موثرترین و مهم ترین نکات در افزایش ماندگاری این روش زیبایی و جوانسازی پوست ، رعایت برخی دستورالعمل هاست که در اصطلاح با نام مراقبت های بعد از تزریق چربی شناخته می شوند. از دیگر عوامل موثر انتخاب یک پزشک خوب می باشد که دکتر آتسا اقبال نژاد یکی از بهترین پزشکان تزریق چربی در اصفهان هستند. در ذیل به تعدادی از نکات مراقبتی مورد تایید ایشان اشاره کرده ایم:

 • به هیچ عنوان ناحیه ای که به آن تزریق چربی صورت گرفته است را طی ۱ تا روز ابتدایی ماساژ ندهید. همچنین در این مدت زمان استفاده از سولاریوم و قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید را فراموش نمایید زیرا با آثار مخربی برای تان همراه خواهد بود.
 • چنانچه تزریق در ناحیه صورت انجام شده است توصیه می شود که به مدت حداقل ۱ هفته بر روی صورت نخوابیده و به حالت طاقباز بخوابید.
 • وجود مقداری تورم و کبودی طی هفته اول بعد از تزریق کاملاً طبیعی است، به منظور فروکش کردن هرچه سریع تر این تورم و کبودی می توانید هنگام خواب زیر سرتان دو بالشت گذاشته یا سرتان را رو به بالا نگه دارید.

پروسه تزریق چربی چگونه است ؟

مراحل تزریق چربی ، معمولاً به عنوان یک روش جراحی زیبایی به نام شناخته می‌شود. در این روش ، چربی از مناطق دیگری از بدن گرفته می‌شود و سپس در مناطق دیگری که نیاز به حجم بیشتر یا شکل دهی دارند ، تزریق می‌شود.

مهار عناصر چربی : در ابتدا مناطقی که شامل چربی زیادی هستند  همانند شکم ، ران ، باسن و غیره را معمولاً با استفاده از روش های جراحی مانند لیپوساکشن مهار می‌کنند. در این مرحله ، چربی از این مناطق با استفاده از ابزار های مخصوصی از بدن شما جدا می‌شود.

پردازش چربی : چربی ها که از بدن شما گرفته شده‌اند ، سپس توسط پزشک پردازش می‌شوند. این مرحله شامل تمیز کردن و بررسی دقیق چربی‌ ها به منظور حذف آلودگی‌ ها و جدا کردن سلول‌ ها و رقیق سازی آنها می‌ باشد. چربی ‌ها می‌توانند با استفاده از جداسازی یا برخی روش‌ های سانتریفیوژ از طریق دستگاه ‌های مخصوص خالص‌سازی شوند.

تزریق چربی : آنچه که در این مرحله  باقی می‌ماند ، چربی پاک‌ شده است که برای تزریق به مناطق مورد نظر آماده شده است. پزشک از سرنگ ‌های مخصوص و سوزن کوچک برای تزریق چربی به اندازه‌ های دقیق استفاده می‌کند. پزشک آرایشی خاص از تزریقات را پیشنهاد خواهد کرد تا به شکل و اندازه دقیق نتیجه مطلوب را به دست آورید.

بازیابی : بعد از تزریق چربی ، شما به مراحل بازیابی و بهبودی وارد خواهید شد. این شامل مراقبت از منطقه تزریق شده ، استفاده از دستورالعمل های خاص بعد از عمل و دوره مراقبت های بعد از تزریق چربی بوده ، که ممکن است برای بهبودی کامل طولانی تر باشد. اما برای آن که از این پروسه نتیجه ای عالی را دریافت کنید ، حتما مراقبت های توصیه شده را به خوبی رعایت کنید.

 

تزریق چربی

 

دیگر مراقبت های بعد از تزریق چربی عبارتند از :

 • قرار دادن کمپرس سرد بر روی موضع تزریق شده نیز موجب می شود تا تورم و کبودی سریع تر فروکش نماید؛ نکته ای که در این رابطه باید در نظر داشته باشید این است که کمپرس را بیشتر از ۱۰ دقیقه در یک مکان ثابت نگه ندارید زیرا این کار موقتاً موجب بسته شدن مویرگ های سطح پوست می گردد، همچنین بهتر است پارچه تمیزی را میان پوست و کمپرس قرار دهید.
 • بروز کمی درد قابل تحمل بعد از تزریق نیز امری کاملاً طبیعی می باشد. با این حال پزشک داروهایی را برای تان تزریق می نماید که هنگام بروز درد می توانید مصرف شان کنید.
 • بعد از حدود ۷ تا ۱۰ روز تورم و کبودی به تدریج کاهش یافته و بعد از حدود ۱۴ روز بیشتر کبودی ها برطرف می شوند، با این حال ممکن است هنوز مقداری تورم در محل باقی مانده باشد.
 • چربی به شدت به گرما حساس بوده و اگر بیش از حد در معرض گرما قرار بگیرید از بین خواهد رفت، لذا از قرارگیری در مکان های گرم و نور مستقیم خورشید اجتناب نمایید.
 • از جمله مواردی که بر ماندگاری نتیجه تزریق چربی تاثیر سو می گذارد استعمال دخانیات است لذا توصیه می شود تا حد ممکن از استعمال سیگار و قلیان بعد از تزریق چربی خودداری کنید.
 • به اندازه کافی آب و مایعات بنوشید و غیره.

عوارض تزریق چربی به صورت

آیا تزریق چربی به صورت عوارض دارد؟  تزریق چربی روشی موثر و ایمن در خصوص افزایش حجم و بازگشت جوانی به پوست افراد است که مانند هر متد عمل و یا تزریق دیگری با مشکلاتی همراه است که اگر پزشک متبحری را برگزیده باشید ، طبیعی و زودگذر است و در غیر این صورت با عوارضی جبران ناپذیر همراه می شوید. در موارد زیر به توضیح بعضی از عوارض تزریق چربی می پردازیم که شامل :

تورم و کبودی : التهاب و کبودی از جمله عوارض بعد از تزریق چربی است که بسیار متداول است و اغلب در نواحی تزریق به وجود می آید و بعد از گذشت چند روز از بین می رود.

احتمال عفونت : این روش حجم دهی به ناحیه مورد نظر ، همچون متدهای دیگر، سبب بروز عفونت در قسمت های تزریق می باشد.  برای جلوگیری از احتمال عفونت در این پروسه جوانسازی می توانید به پزشکی مجرب با رعایت پروتکل های بهداشتی مراجعه کنید.

نامتناسب شدن ظاهر صورت : اغلب ممکن است برخی از چربی تزریق‌ شده در صورت فرد جذب نشود و متقاضی با نتیجه ای غیر همگن مواجه شود که طبیعی است و پزشک بعد از مدتی در جلسه ترمیم به تناسب چهره می پردازد.

عوارض مربوط به بیهوشی : بیهوشی در تمام عمل ها ، با عوارضی همراه است. اگر تزریق چربی به همراه بیهوشی اعمال شود ، بیمار با مشکلات زودگذری همچون استفراغ ، تهوع و تغییرات ضربان قلب دچار می شود.

ماندگاری تزریق چربی صورت

از جمله مزایای اصلی انتقال چربی به صورت ، در واقع همان نتایج طولانی و دائمی آن است. به ‌طور کلی چربی ‌ها پس از تزریق به مرور زمان در زیر پوست جای می گیرند ، خونرسانی را از بافت های سالم اطراف خود دریافت می‌ کنند تا نتایجی دائمی کسب کنند. در صورتی که برای پر شدن نواحی خالی صورت ، داوطلب به حجم بیشتری چربی نیاز داشته باشد ، می تواند این پروسه را طی جلسه ای دیگر دوباره تکرار کند. با افزایش سن و روند پیری پوست پس از ۵ تا ۱۰ سال ، چربی پوست تا حد زیادی رفع می شود که در واقع به سبک زندگی فرد و عوامل ژنتیکی آن بستگی دارد.

هزینه تزریق چربی با دکتر اقبال نژاد

قیمت تزریق چربی بسته به پارامترهایی همچون اجزای تحت درمان ، میزان استخراج و تزريق چربي و غیره متفاوت می باشد که با مراجعه به مطب مدنظر خود و پس از انجام معاینات لازم ، به شما اعلام خواهد شد.

0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x