تزریق بوتاکس

یکی از پرطرفدارترین خدمات جوانسازی ، تزریق بوتاکس است. چنانچه خطوط و چین چروک های پوستی هنوز بر روی صورت شما مشهود و عمیق نشده است ، می توانید به کمک ماده بوتاکس آن را به تعویق بیندازید. شما عزیزان برای آشنایی بیشتر با عملکرد این ماده و همچنین موارد استفاده از آن می توانید این مقاله از سایت دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین و متبحر ترین پزشک متخصص پوست در اصفهان را مطالعه فرمایید.

 

تزریق بوتاکس

 

کاربرد تزریق بوتاکس در اصفهان

بوتـاکس موجب بهبود چروک های داینامیکی ( چروک هایی که در اثر حرکت های عضله ایجاد می گردد ) می شود. در واقع این ماده مقدار کنترل شده ای از یک نوع سم است که موجب از کار افتادن موقتی عصب عضله شده و از حرکت های شدید آن جلوگیری می کند. به این ترتیب چروک های سطحی برطرف شده و از بروز خطوط اضافه پیشگیری می شود. مهمترین و بیشترین کاربرد تزريق بوتـاکس برای زیبایی بوده و از آن به منظور بهبود موارد زیر بهره گرفته می شود:

 • چروک های اطراف چشم ( خطوط پنجه کلاغی )
 • چین های بالای تیغه بینی
 • خطوط افقی پیشانی
 • چین های دور لب
 • خطوط اخم
 • خط خنده

همچنین تزریق بوتـاکس به پیشانی و بالای ابرو ، تا حدودی موجب بالا رفتن ابروهایتان نیز می گردد. علاوه بر موارد فوق ، تزریق ماده بوتـاکس کاربردهای درمانی هم دارد ؛ در زیر به برخی از عارضه هایی که این تکنیک به بهبودی آن ها کمک می کند ، اشاره نموده ایم:

 • انقباض های مکرر و طولانی مدت در قسمت گردن که به آن دیستونی گردن می گویند
 • عرق کردن های زیاد در کف دستان ، کف پا یا زیربغل ( هایپرهیدروزیس )
 • پلک زدن های غیرارادی یا همان بلفارواسپاسم
 • میگرن

عوامل موثر بر میزان ماندگاری بوتاکس

چند جا به جایی بسیار کوچک در روند زندگی شما زیبا جویان عزیز ، می تواند تاثیر بسزایی در میزان ماندگاری بوتاکس تزریق شده داشته باشد ، از جمله این تغییرات می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

برای تزریق بوتاکس کمی عجله کنید : اگر نشانه هایی از چین و چروک های پوستی بر روی چهره شما نمایان شد ، تا زمانی که بر عمق آن ها افزوده نشده است برای تزریق این ماده اقدام نمایید.

از قرار گرفتن در معرض خورشید بپرهیزید : اشعه خورشید خود عامل بروز چین و چروک های پوستی می باشد ، در نتیجه سعی کنید در ابتدا در معرض نور قرار نگیرید و از ضد آفتاب های مناسب پوست و ابزار های محافظتی دیگر استفاده نمایید.

رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید : مصرف مواد قندی ، سبب کاهش کلاژن و الاستین ها در پوست می شوند که خود یکی از عوامل بروز آسیب های پوستی و چین و چروک می باشد. در نتیجه رژیم غذایی سالم و مفید را دنبال کنید و از انواع مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان بالا را مصرف کنید.

آب بنوشید : در طول روز به مقدار کافی آب بنوشید تا پوستتان شاداب و با طراوت باقی بماند. همچنین نوشیدنی های حاوی کافئین را به حداقل برسانید زیرا سبب کم آبی بدن خواهد شد.

استرس خود را کنترل کنید : کورتیزول هورمون استرس در بدن تمامی افراد است که در کاهش تولید کلاژن و الاستین پوست بدن نقش دارد ، که سبب برو چین و چروک های بسیار ظریف بر روی پوست خواهد شد.

عادات اشتباه خود را کنار بگذارید : اخم کردن مداوم ، بالا کشیدن ابرو ها و جمع کردن لب ها به مرور سبب به وجود آمدن خطوط پوست خواهند شد. بنابراین تمامی عادات اشتباه خود را کنار بگذارید.

 

تزریق بوتاکس

 

نقاط تزریق بوتـاکس در اصفهان با دکتر اقبال نژاد

همانطور که می دانید بوتاکس سیگنال های عصب به عضلات مورد نظر را برای مدت زمان کوتاهی مسدود می کند و از آن پس عضله تزریق شده دیگر نمی تواند از طریق پالس ایجاد شده از عصب به عضله منقبض شود که این مسئله باعث می شود چین و چروک های موجود در ناحیه تحت درمان ریلکس شده و منقبض نشوند تا جوانسازی پوست صورت گیرد. سم بوتولینوم با فلج کردن موقتی عضلات زیر پوست بدون ایجاد عارضه و مشکل خاصی برای صاف کردن چین و چروک های صورت و به وجود آوردن ظاهری جوان تر در افراد به کار می رود. مانند چین چروک های که بر اثر اخم کردن یا خندیدن زیاد در بین ابرو ها ، روی پیشانی و اطراف لب به وجود می اید. تزریق بوتاکس در برخی از موارد نیز برای کاهش میزان تعریق بدن در کف دست ها ، زیر بغل و پا ها استفاده می شود. لازم به ذکر است که بوتاکس تنها کاربرد زیبایی نداشته و از آن برای درمان برخی از مشکلات از قبیل لوچی ، بلفارواسپاسم ، میگرن مزمن و غیره نیز کاربرد دارد که با توجه به وضعیت شما و میزان مشکلاتتان می توانید از آن استفاده نمایید. نواحی که می توان به آن ها بوتاکس تزریق نمود شامل موارد زیر می باشد:

 • خطوط پیشانی
 • خطوط اخمی که میان دو ابرو به وجود می ایند.
 • خطوط و چین و چروک های به وجود آمده بر روی گردن
 • خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
 • چین و چروک ها و خطوط ریز اطراف بینی و چانه
 • خط های که بر اثر کشیدن سیگار و افزایش سن در اطراف لب ها ایجاد می شوند.

در برخی از مواقع نیز می توان از این تکنیک برای افرادی که در زمان خندیدن ، میزان بیشتری از لثه شان مشخص می شود ، تزریق بوتاکس انجام داد تا با ریلکس کردن و پوشش دهی لب ها بر روی لثه این مشکل را درمان و برطرف کرد. در زیر نمونه از این درمان و اثر بخشی بوتاکس را برای حل این مشکل خواهید دید. اگر در هنگام لبخند زدن یا خندیدن لثه هایتان نمایان می شود و از این مشکل رنج می برید می توانید برای درمان و تزریق بکردن ماده وتاکس به مطب دکتر اقبال نژاد در اصفهان مراجعه نمایید.

 

تزریق بوتاکس

 

سن مناسب برای تزریق بوتاکس

همانطور که در فوق بیان شد بوتاکس در حقیقت پیشگیری کننده از چین و چروک است و تا زمانیکه روی پوست شما خطوط و چروک ایجاد نشده باشد یا خطوط به وجود آمده هنوز جوان بوده و عمیق نباشد ؛ بوتاکس بهترین و کم خطرترین راه حل برای رفع آن ها می باشد. لذا تا زمانی که پوست شما هنوز جوان است از طریق تزریق بوتاکس می توانید این جوانی و شادابی را حفظ نمایید.

ماندگاری بوتاکس

دوام و ماندگاری بوتاکس به عوامل بسیاری بستگی دارد ؛ در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 1. محل تزريق بوتـاکس ( به عنوان مثال ماندگاری بوتاکس پیشانی با دور لب متفاوت است )
 2. خصوصیات فیزیولوژیکی بدن افراد
 3. مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس
 4. مهارت پزشک معالج
 5. انواع بوتاکس

کبودی صورت بعد از تزریق بوتاکس

تزریق کردن ماده بوتاکس روشی کاملاً ایمن بوده و در صورت انجام توسط پزشکی خوب و مجرب عوارض خاصی را برای بیمار به همراه نخواهد داشت. کبودی یکی از عوارضی است که بروز آن در میان افراد تقریباً شایع است اما مدت زمان ماندگاری آن کم بوده، بعد از حدود ۲۴ ساعت در بیمار بروز کرده و در بیشتر موارد بعد از حدود ۵ تا ۱۰ روز برطرف می شود. دلیل ایجاد نقاط تیره و آبی رنگ بر روی پوست یا همان کبودی ، به دلیل سوراخ شدن عروق خونی کوچکی است که در هنگام تزریق اتفاق می افتد. در این دوران و به منظور پوشاندن کبودی ها می توانید از لوازم آرایشی استفاده کنید؛ البته بهتر است در ۲۴ ساعت ابتدایی از آرایش کردن خودداری کنید زیرا ممکن است مواد آرایشی به منافذ نفوذ کرده و موجب بروز عفونت در شما شوند.

 

تزریق بوتاکس

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

در ذیل به نکاتی اشاره کرده ایم که رعایت آن ها موجب دستیابی شما به بهترین نتایج از این روش جوانسازی می شود:

 • توصیه دکتر آتسا اقبال نژاد به بیماران این است که از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید برای ۲ هفته خودداری کرده و هنگام خروج از منزل از کرم ضدآفتاب استفاده نمایند.
 • ماساژ دادن و ایجاد فشار بر روی صورت موجب جابجایی ماده بوتاکس به سایر نقاط می شود از همین رو باید به مدت ۱ روز بعد از تزریق هیچگونه فشاری به نواحی تزریق شده اعمال نشود.
 • از خوابیدن و دراز کشیدن به مدت ۴ ساعت خودداری نموده و به هیچ عنوان بر روی صورت خود نخوابید. با این کار ریسک جابجایی و حرکت ماده بوتاکس در طول شب به حداقل می رسد.
 • تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس در اصفهان از شستن صورت و دوش گرفتن خودداری نمایید. سپس با رعایت عدم تماس با آب گرم تا ۲۴ ساعت می توانید صورت خود را شسته و استحمام کنید.
 • تا مدت زمان تعیین شده توسط پزشک از انجام روش های جوانسازی دیگری همچون لیزر موهای زائد، میکرودرم ابریژن و الکترولیز خودداری کنید.
 • به منظور کاهش تورم و کبودی بعد از تزریق بر روی نواحی تزریق شده کمپرس سرد قرار دهید.
 • در صورت بروز درد که احتمال بروز آن بسیار نادر است فقط از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • داروهایی که پزشک برای تان تجویز نموده است را طبق دستور مصرف استفاده کنید.
 • توصیه می شود که به مدت ۲۴ ساعت از ورزش کردن و هر فعالیتی که موجب عرق کردن می شود خودداری نمایید. این کار بر نتیجه تاثیر منفی می گذارد.

هزینه تزریق بوتاکس در اصفهان با دکتر اقبال نژاد

قیمت تزریق ماده بوتاکس بنا به فاکتورها و پارامترهای بسیاری همچون محل و میزان تزریق محاسبه می گردد ؛ همچنین با توجه به این موضوع که بوتاکس ماده ای وارداتی است لذا قیمت آن وابسته به ارز خارجی می باشد. بنابراین به منظور اطلاع از هزینه دقیق تزريق بوتـاکس می بایست به مطب مراجعه نموده و پس از ویزیت ، نسبت به هزینه آن مطلع گردید.

دکتر آتسا اقبال نژاد

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت