عمل زیبایی پلک ها را بلفاروپلاستی می گویند ؛ طی این فرآیند شل شدگی و افتادگی پوست پلک ها درمان شده و زیبایی از دست رفته چشم ها به بیمار بازگرداننده می شود. دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین دکتر پوست ، مو و زیبایی اصفهان با تکیه بر مهارت و تجربه ای که دارند قادر هستند این عمل زیبایی را به بهترین نحوه برای شما انجام دهند و جوانی را به چهره شما بازگردانند.

 

بلفاروپلاستی

 

همانطور که می دانید حالت چشم یکی از عناصر بسیار تاثیر گذار در زیبایی و جوانی چهره افراد می باشد. کسانی که دچار افتادگی و پف پلک شده اند ، اغلب خسته و پیرتر از سن واقعیشان به نظر می رسند. انجام عمل جراحی پلک راهی برای بهبود این نازیبایی بوده و شادابی را به صورت شخص باز می گرداند.

کسانی که تجربه بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک را دارند معتقدند تاثیر این کار در چهره آن ها به اندازه ای بوده است که حتی در نظر بسیاری از اطرافیان تا ۵ الی ۱۰ سال جوان تر از قبل به نظر می رسند. در ادامه مقاله روند انجام جراحی زیبایی پلک را تشریح خواهیم نمود.

عوامل موثر در افتادگی پلک

در برخی از افراد ، افتادگی پلک به صورت ژنتیکی بوده و از بدر تولد با آن ها همراه است ( همانند مردمان آسیای شرقی ) ؛ در غیر این صورت اصلی ترین دلیل افتادگی پلک ها افزایش سن می باشد. همچنین کم خوابی ، نور مستقیم آفتاب ، غصه و سبک زندگی غلط نیز می تواند موجب بروز این عارضه گردد. به هرحال با پیشرفت روز افزون علم پزشکی دیگر جای نگرانی برای ایجاد این مشکلات و نواقص نخواهد بود.

 

بلفاروپلاستی

 

روش های انجام جراحی زیبایی پلک در اصفهان

بلفاروپلاستی یا همان عمل زیبایی پلک هم به روش جراحی و هم غیرجراحی قابل اجرا است:

 • جراحی پلک

 در روش جراحی ، تکنیک مورد استفاده به این صورت است که با ایجاد برش بر روی پلک ، چربی و پوست اضافه آن ها برداشته شده و به این ترتیب پف و افتادگی پلک ها برطرف خواهد شد. عمل پلک  ، از انواع اعمال تهاجمی محسوب می گردد.

 •  بدون جراحی

بسیاری از کسانی که دچار افتادگی پلک هستند تمایلی به عمل جراحی نداشته یا از انجام آن بیم دارند. خوشبختانه نسل جدیدی از درمان در این راستا پا به عرصه نهاده است که عمل بلفاروپلاستی را در وضعیتی غیرتهاجمی به ثمر می رساند ؛ ”  پلکسر ” نام این تکنولوژی نوین است. طی این تکنیک بدون ایجاد هیچ گونه برش و شکافی بر روی پوست و با ایجاد پلاسما که در پی یونیزه کردن گازهای موجود در هوا رخ می دهد ، فرایند لیفت و قوام پوست اتفاق می افتد که در نتیجه آن افتادگی و پف پلک برطرف می گردد. دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین و مجرب ترین متخصص پوست ، مو و زیبایی به دلیل به روز بودن و کم عارضه بودن این روش برای انجام بلفاروپلاستی از تکنیک پلکسر استفاده می کنند و زیبایی چهره شما را چندین برابر می کنند.

بلفاروپلاستی

 

بعد از بلفاروپلاستی در اصفهان چه انتظاراتی باید داشت؟

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک اصفهان معمولاً به شکل سرپایی صورت گرفته و شخص بلافاصله بعد از اتمام عمل پلک، با صلاحدید پزشک و در صورت نداشتن مشکل خاص می تواند ترخیص شود. لازم است یکی از نزدیکان تان را با خود به مطب ببرید تا ایشان شما را تا منزل همراهی نماید؛ بعد از جراحی پلک چشم ها توسط پانسمانی بسته می شود که این امر امکان رانندگی را از شما سلب خواهد کرد، بنابراین وجود یک فرد در کنار شما الزامی می باشد.

در روزهای ابتدایی دوران نقاهت فرد و بلافاصله پس از بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک در نواحی اطراف ناحیه بخیه خورده مقداری قرمزی و تورم ایجاد می شود که امری شایع و کاملاً طبیعی می باشد. میزان و شدت علائم ذکر شده در هر شخص و با توجه به ویژگی های بدنی او متفاوت بوده، در برخی شدیدتر و برخی کمتر می باشد.

خشکی چشم از دیگر عوارضی می باشد که ممکن است در شخص بروز نماید؛ این عارضه کاملاً موقتی بوده، به راحتی و با بهره گیری از پماد مخصوص قابل رفع می باشد. لازم به ذکر است که امکان دارد بیمار به دلیل مصرف پماد دچار مقداری تاری دید موقت شود که این امر جای نگرانی نداشته و کاملاً طبیعی است. ما در ادامه این مقاله به طور کامل عوارضی که ممکن است بعد از بلفاروپلاستی برای افراد به وجود بیاید را ذکر می کنیم.

 

بلفاروپلاستی

 

عوارض عمل بلفاروپلاستی

از آنجایی که در عمل زیبایی پلک از تیغ و ابزار های جراحی استفاده می شود، ممکن است بعد از آن دچار عوارضی شوید. در صورت رعایت کردن نکته های گفته شده در مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک در اصفهان  توسط بهترین جراح پلک اصفهان می توانید از بروز این عوارض و شدید شدن آن ها تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید. عوارض کوتاه مدت و موقت عمل پلک عبارت اند از:

 • ایجاد عفونت و خونریزی در پوست

پس از بلفاروپلاستی در اصفهان  ممکن است بر اثر انجام ندادن نکات مراقبتی مانند شستشو صورت با آب بعد از عمل پلک این عارضه ایجاد شود. در صورتی که در این زمان از آنتی بیوتیک استفاده نکنید می تواند باعث ایجاد عفونت های داخلی چشمی شود.

 • ایجاد مشکل در بستن چشم ها

یکی از شایع ترین عارضه ای که ممکن است برای متقاضیان بعد از جراحی پلک پیش بیاید عدم توانایی در بستن چشم ها و پلک زدن می باشد که بعد از برداشتن بخیه ها و بهبودی این عارضه نیز از بین خواهد رفت.

 • خشک شدن چشم ها

خشک شدن چشم ها و افزایش تحریک پذیری آن ها از دیگر عوارض جراحی بلفاروپلاستی اصفهان است که ممکن است برای فرد به وجود بیاید، به همین علت برای درمان این مشکل پزشک برای شما قطره های چشمی تجویز می کند که باید به صورت مرتب و منظم استفاده شود.

 • باقی ماندن اسکار بخیه ها

بعد از برداشتن نخ های بخیه عمل زیبایی پلک این امکان وجود دارد که آثار زخم بر روی چشم باقی بماند که در این صورت می توانید از کرم های که پزشک تجویز می کند استفاده کنید.

 • تورم و کبودی

به وجود آمدن تورم و کبودی از رایج ترین عارضه های بعد از بلفاروپلاستی می باشد که تقریبا تمامی افراد متقاضی آن را تجربه می کنند.

 

بلفاروپلاستی

 

دستورالعمل ها و نکات مراقبتی بعد از بلفاروپلاستی

از جمله مهم ترین نکات مراقبتی که موجب هر چه بهتر سپری شدن دوران نقاهت بیمار شده و از بروز عوارض جدی بعد از جراحی پلک در اصفهان در او جلوگیری می نماید عبارتنداز:

 • پس از اتمام عمل زیبایی پلک با احساس تنگی و همچنین درد در چشم های تان مواجه می شوید که این مشکل بعد از چند روز برطرف خواهد شد.
 • بعد از بلفاروپلاستی حتما اقدام به قرار دادن ژل یخ یا کمپرس سرد بر روی پلک ها و نواحی دارای تورم کنید؛ این کار به روند فروکش کردن تورم ناشی از عمل پلک سرعت می بخشد.
 • درد ناشی از جراحی زیبایی پلک شدید نبوده و از تحمل فرد خارج نیست. همچنین امکان کاهش و تسکین آن با مصرف مسکن هایی که پزشک برای تان تجویز نموده است وجود دارد.
 • با بهره گیری از پماد محل بخیه ها را چرب نمایید.
 • به منظور جلوگیری از خشکی چشم ها از پماد بهره بگیرید.
 • هنگام خواب زیر سر دو بالشت بگذارید.
 • از تماشای تلوزیون و به طور کارهای اینچنینی که موجب خشک شدن چشم ها می شود اجتناب کنید.
 • هنگام خروج از منزل بعد از عمل بلفاروپلاستی اصفهان حتماً عینک آفتابی بزنید و غیره.

هزینه عمل بلفاروپلاستی در اصفهان

هزینه جراحی پلک به فاکتور های متفاوتی همچون تجربه جراح، نوع جراحی زیبایی یا درمانی ، محل انجام عمل پلک ( پلک بالا یا پایین )، کادر درمان، بیمارستان و از این دست موارد بستگی دارد. از همین رو برای دریافت مشاوره قبل از جراحی زیبایی پلک و کسب آگاهی از هزینه بلفاروپلاستی می توانید به صورت حضوری به مطب بهترین دکتر پوست و مو و زیبایی اصفهان مراجعه فرمایید.

4
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x