مراقبت های بعد از سابسیژن چیست

مراقبت های بعد از سابسیژن : بروز مقداری تورم بعد از سابسیژن در موضع درمان کاملاً طبیعی می باشد؛ تورم اولین نشانه شروع فرایند ترمیم پوست می باشد که علت آن نیز بالا رفتن نفوذپذیری عروق در فضای بین بافتی و همچنین ورود پلاکت ها، گلبول های سفید و جمع شدن مایع در این فضا می باشد. با رعایت مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است نه تنها دوره التهاب و تورم کوتاه تر می شود بلکه درمان عارضه ای برای فرد به دنبال نداشته و نتایج به دست آمده از آن بسیار موثرتر و رضایت بخش تر خواهد بود.

 

مراقبت های بعد از سابسیژن

 

مهمترین مراقبتهای بعد از سابسیژن

  • بهتر است در ۴۸ ساعت اول بعد از سابسیژن استراحت کامل نمایید.با استراحت کردن جریان خون کاهش یافته و در نتیجه تورم کمتر می شود.
  • به پشت بخوابید؛هنگام خوابیدن و همچنین دراز کشیدن در زیر سر خود دو بالشت قرار دهید.با این کار تورم بروز یافته با سرعت بیشتری فروکش نموده و از شدت یافتن آن جلوگیری می شود.
  • توصیه دکتر آتسا اقبال نژاد این است که بعد از سابسیژن از کمپرس سرد استفاده نمایید؛قرار دادن کمپرس بر روی موضع تحت درمان و اطراف آن به مدت ۲ روز در کاهش تورم موثر بوده و بعد از این مدت زمان نیز درد و ناراحتی ناشی از این روش جوانسازی را تا حد زیادی کاهش می دهد.
  • نکته ای که در هنگام استفاده از کمپرس باید به آن توجه کنید عدم تماس طولانی یخ با پوست است زیرا با این کار روند خونرسانی به پوست به شدت کاهش یافته و ممکن است پوست آسیب ببیند. از همین رو بهتر است کمپرس بیش از ۳۰ ثانیه در یک ناحیه قرار داده نشده، بین مناطق مختلف جابجا شود و حتماً بین پوست و کمپرس سرد یک حوله تمیز قرار داده شود.
  • فرد به هیچ عنوان نباید به مدت ۴ هفته بعد از سابسیژن به طور طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد.
  • هنگام خارج شدن از منزل به خصوص در فصل تابستان از کرم های ضدآفتاب و کرم اکسید دوزنک استفاده نمایید.
  • بهتر است به مدت ۴۸ ساعت و به منظور فرصت دادن به پوست برای بسته شدن کامل منافذ، از رفتن به حمام خودداری کرده و بعد از این مدت زمان فقط با آب ولرم استحمام نمایید.
  • در چند روز ابتدایی از مصرف مسکن هایی همچون آسپرین و نوشیدنی های الکلی که موجب رقیق شدن خون، افزایش تورم و در نتیجه طولانی شدن دوره نقاهت می شوند خودداری کنید.
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x