نکات و مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی : تزریق چربی که به آن پیوند چربی نیز گفته می شود روش کم تهاجمی است که پزشک برای انجام آن سلول های چربی مورد نیاز را به دقت از اندام های فربه بدن استخراج نموده و برای پر کردن قسمت های کم حجم و لاغر به کار می گیرد.

با وجود ایمن بودن و آسان بودن روش تزریق چربی بعضاً با افرادی روبرو می شویم که نه تنها نتیجه مطلوبی از این روش جوانسازی دریافت نکرده اند بلکه دچار عوارضی نیز شده اند که دلیل آن در بیشتر موارد عدم انتخاب یک پزشک مجرب و همچنین رعایت نکردن مراقبت های بعد از تزریق چربی می باشد. به دلیل تاثیر زیاد رعایت این دستورالعمل ها و نکات در نتیجه به دست آمده از این روش جوانسازی در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره نموده ایم:

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی چیست؟

با اینکه در این روش چربی از بدن خود افراد گرفته می شود و به همین دلیل احتمال بروز عارضه و ایجاد واکنش های آلرژیک در آن ها بسیار کم است ولی افراد حتماً برای دستیابی به نتایج بهتر باید نکات ذیل را رعایت نمایند:

  • فردی را هنگام مراجعه به کلینیک با خود به همراه داشته باشید؛ توصیه دکتر آتسا اقبال نژاد به بیمارانی که نسبت به تزریق چربی اقدام کرده اند این است که به مدت 2 تا 3 روز از فردی برای انجام امور خانه کمک بگیرند.
  • محلی که پزشک از آن چربی استخراج می نماید را به کمک گن مناسب یا باندکشی بپوشانید.
  • به هیچ عنوان به مدت 10 روز محل تزریق چربی را ماساژ نداده و آن را فشار ندهید زیرا این کار موجب جابجایی چربی شده و نتیجه را تحت تاثیر قرار می دهد.
  • بروز درد، کبودی و تورم در محلی که از آن چربی گرفته شده و به آن چربی تزریق شده است طبیعی بوده و پس از چند روز رفع خواهد شد.
  • به مدت 3 هفته از فضاهای گرمی همچون سونای بخار و خشک، استحمام طولانی مدت با آب داغ و همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
  • برای کاهش هرچه سریع تر تورم در زیر سرتان چند بالشت بگذارید.
  • یکی از عواملی که موجب تشدید تورم و کبودی می شود مصرف غذاهای پر نمک و پر ادویه می باشد لذا از خوردن فست فودها و غذاهایی که نمک و ادویه زیاد دارند بپرهیزید.
  • تا مدت زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است فعالیت های سنگینی همچون ورزش های طاقت فرسا انجام ندهید.