یکی از اتفاقات ناخوشایندی که در اثر افزایش سن رخ می دهد افتادگی پوست می باشد ؛ اما خوشبختانه راه های درمانی بسیاری به منظور رفع این ضایعه وجود دارد که برخی تهاجمی ( جراحی لیفتینگ ) و برخی دیگر مانند عمل لیفت نخ غیر تهاجمی می باشند. از آنجایی که اغلب افراد میل به زیبا شدن اما در مسیرهای کم تهاجم و البته کم هزینه را دارند ، لذا لیفت صورت با استفاده از نخ از تکنیک های قابل توجه بسیاری از افراد جامعه می باشد. لیفتینگ صورت با استفاده از نخ نخ ، یکی از روش های جوانسازی است که پوست را تحریک به کلاژن سازی کرده و افتادگی پوست را برطرف می کند ، لازم به ذکر است نخ های مورد استفاده در این روش غیرقابل مشاهده بوده و در زیر پوست استفاده می شوند. اگر تمایل دارید با این پروسه بیشتر آشنا شوید و اطلاعات جامع تری را در رابطه با آن به دست آورید توصیه می کنیم این مقاله از سایت دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین دکتر پوست و مو و زیبایی اصفهان را از دست ندهید.

نمونه کار های لیفت صورت با نخ دکتر آتسا اقبال نژاد در اصفهان

روش کار لیفت صورت با نخ

در ادامه قصد داریم به توضیحات دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین دکتر جوانسازی پوست و مو در اصفهان در رابطه با لیفت نخ بپردازیم :

طبق گفته های ایشان لیفتنگ صورت با نخ در اصفهان به این شکل انجام می شود که پزشک بدون ایجاد هیچ گونه برش یا شکاف بر روی پوست ، تحت بی حسی موضعی ، نخ های مخصوص را با سوزن ظریف در عمق پوست بیمار فیکس کرده و پوست شل را با ظرافت کامل به سمت بالا لیفت می دهد. قابل ذکر است که این نخ ها از نوع پروتئین قابل جذب بوده و سبب تحریک کلاژن سازی می شود که در پی آن پوست شفاف ، محکم و جوان تر خواهد شد. دوره نقاهت لیفت صورت با نخ بسیار کوتاه بوده و از عوارض مربوط به آن تورم و کبودی پس از انجام عمل لیفتینگ می باشد که آن هم با گذشت چند روز و رعایت مراقبت های بعد از لیفت نخ کاملا برطرف می گردد.

به طور دقیق تر باید گفت قبل از شروع این روش جوان سازی ، بیمار در ناحیه درمان ، تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. پزشک، یک سوزن از قبل نخ شده را در سطح زیرپوستی بافت صورت وارد می کند، بطوری که سوزن از زیر سطح مرئی پوست، قابل رویت می باشد. سوزن در یک جهت منحنی در ناحیه درمان وارد می شود. درست در بالای اولین سوزن، سوزن دوم، در فاصله ۱ تا ۱.۵ سانتی متر بالاتر از سوزن اول، وارد می شود. هدف، وارد کردن نخ های دوسویه در نواحی هدف می باشد. این نخ ها از پلی پروپیلن ساخته شده و اغلب تحت عنوان نخ های PDO شناخته می شوند. وقتی سوزن به آرامی بیرون کشیده می شود، یک لیفت بخیه را شکل می دهد که باعث جمع شدن بافت بر روی نخ تا رسیدن به تاثیر مطلوب می شود. سپس دو سر نخ، بریده می شود. کلاژن و بافت فیبروز جدید در اطراف بخیه های PDO تشکیل شده و بافت پوست را محکم نگه می دارد. این رشد، اتفاق افتاده و به بهبود طبیعی نواحی درمان کمک می کند، ولی چون نخ ها در محل خود قرا گرفته اند، رشد جدید در اطراف نخ ها در نواحی قرار گرفته در موقعیت جدید اتفاق می افتد. این، نتایج دراز مدت تری از لیفت نخ را ارائه می دهد. نگران ماندن نخ ها در زیر پوست نباشید. نخ ها، رشد جدید را آسان کرده و به طور کامل، ظرف ۶ ماه طی یک فرایند طبیعی تحت عنوان هیدرولیز، بصورت خودبخود، از بین می روند و هیچ اثری از آن ها باقی نمی ماند. پس از از بین رفتن نخ ها، کلاژن و بافت فیبروز در نواحی درمان، قبلاً تشکیل شده است و تاثیرات لیفت و جوانی بازیابی شده شما، همچنان قابل مشاهده است.

فیلم انجام لیفت و جوانسازی پوست با نخ در اصفهان 

 

لیفت نخ چقدر ماندگاری دارد؟

یکی از دغدغه های متقاضیاناین روش  این است که :

لیفت با نخ چقدر دوام دارد ؟

در پاسخ به این سوال دکتر اقبال نژاد بهترین دکتر لیفتیگ صورت و جوانسازی پوست در اصفهان می فرمایند چنانچه جلسات مربوط به تقویت و ترمیم نخ ها به طور مداوم از طرف بیمار پیگیری شود ، اثرات ليفت نخ دائمی خواهد شد اما اگر این جلسات انجام نگیرند ، بسته به نوع پوست ، ژنتیک و شرایط محیطی ، نتایج این نوع روش جوانسازی و لیفت سازی پوست دوامی بین ۱ تا ۳ سال خواهد داشت.

لیفت نخ در کدام قسمت های صورت قابل اجرا است؟

این نوع عمل لیفتینگ صورت در نواحی زیر امکان پذیر می باشد:

 1. گونه
 2. پیشانی
 3. بینی
 4. گردن
 5. فک
 6. لب
 7. و غیره

 

 

انواع نخ های جوانساز و لیفتینگ

 • نخ کاگ

نخ کاگ از جمله نخ هایی است که در لیفتینگ صورت از آن استفاده می شود. در این تکنیک هیچ نوع ردی از نخ بر روی پوست باقی نمی ماند و زمان بهبودی و جذب آن بسیار کوتاه بوده و بعد از گذشت چند هفته شما عزیزان می توانید از نتایج مطلوب و اید آل آن برخوردار شوید.

 • نخ PDO

یکی دیگر از نخ های قابل استفاده برای زیبا سازی و جوانسازی پوست با لیفت نخ در اصفهان ، نخ PDO  می باشد. این نخ به محض این که وارد بافت پوست می شود باعث جمع شدن و همچنین رشد کردن سلول های فیبروبلاست می شود. نخ های فیلر و جوانساز در این دسته قرار دارند. ناحیه قرار گیری این نوع نخ ها در پوست مابین لایه درم و نیام پوست و عضلات زیر جلدی است. ناگفته نماند که نخ های کاگ نیز از جنس نخ های PDO بوده اما با این تفاوت که به شکل خاردار ساخته می شوند و برای لیفت مورد استفاده قرار می گیرند.

 • نخ سلوئیت

سومین نخی که می توان برای جوانسازی و لیفت پوست صورت استفاده کرد و زیبایی منحصر به فردی در چهره متقاضی به وجود آورد ،  نخ سلوئیت می باشد. این نخ مخروطی شکل بوده و بعد از ورود به پوست کاملا جذب می شود. از این نوع نخ ها برای تصحیح موقعیت بافت و اجزاء صورت و گردن استفاده می شود. این نخ ها سال های سال است که در علم پزشکی کاربرد دارند و هیچ نوع مشکلی را برای بیمار ایجاد نمی کنند.

نمونه کار های دکتر اقبال نژاد با نخ های مذکور و نتایج زیبای آن 

 

آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند؟

یکی از نگرانی های افراد در میزان ماندگاری لیفت نخ و همچنین به وجود نیامدن عوارض جانبی بر اثر قرار گرفتن نخ ها در زیر پوست می باشد. در این خصوص باید بگویم نیازی به نگرانی نیست چرا که نخ های لیفت زیر پوست شما باقی خواهند ماند تا شروع به تشکیل رشته های فیبری جدید که تشکیل دهنده و تحریک کننده کلاژن هستند را تسهیل می کنند و به طور کلی طی چند ماه به دلیل طی کردن یک فرایند طبیعی به نام هیدرولیز حل می شوند. استفاده نخ های جذبی باعث می شود تا شما هیچ نوع دردی را برای کشیدن و در آوردن نخ ها تجربه نکنید. عمل تجزیه و هیدولیز شدن نخ در زیر پوست نیز خود یک پروسه کاملا طبیعی و بدون درد می باشد و به سادگی انجام می شود. پس از جذب شدن نخ های استفاده شده پوست شروع به کلاژن سازی کرده و بافت های فیبری از قبل در مناطق تحت درمان شکل خواهد گرفته اند ، از همین رو بازسازی و اثر خود را در مناطق مورد نظر با لیفت شدن پوست نشان می دهد و باعث بازگشت زیبایی ، شادابی و جوانی به پوست شما می شود. بهتر است بدانید که لیفت نخ یک تکنیک جوانسازی ادامه دار و پیشرفت کننده است. افرادی که از این تکنیک برای جوانسازی پوست خود استفاده می کنند به مرور زمان متوجه بهبود حجم و سفت شدن پوست ناحیه تحت درمان خود خواهند شد تا زمانی که نخ های استفاده شده در جای خود باشند فرایند ترمیمی بدن به طور مداوم فعال است  چرا که بدن برای درمان خود و ترمیم بخش های بخیه خورده واکنش نشان می دهد تا نخ های بخیه را از بین ببرد. از آنجایی که این نخ ها ظریف هستند شما متوجه فعل و انفعالت داخل پوست خود نخواهید شد و از همین رو هیچ درد یا ناراحتی را احساس نخواهید کرد.

 

 

مراقبت های بعد از درمان لیفت نخ

 • برخی بیماران که این روش را انجام داده اند پس از پروسه، حالت تهوع مرتبط با عوارض جانبی بی حسی یا خود روند را تجربه کرده اند آن ها می توانند تا زمان گذر آن، مقادیر کمی مایعات رقیق بنوشند.
 • گذاشتن یخ بر روی ناحیه درمان، ۴ تا ۵ بار در طول ۵ روز اول بعد از لیفت، هر بار به مدت ۴ تا ۵ دقیقه، به خصوص در صورت تمایل پوست به متورم و کبود شدن بسیار مفید است.
 • طبق توصیه دکتر اقبال نزآد برای ۲۴ ساعت اول پس از لیفت نخ ، حرکات صورت را محدود کرده و از مصرف کرم های صورت یا لوازم آرایش تا ۴۸ ساعت خودداری کنید.
 • برای نوشیدن از نی استفاده نکنید و به مدت ۵ تا ۷ روز، سر را در ارتفاع بالاتر از بدن، تحت زاویه ۴۵ درجه قرار دهید.
 • در طول ۷ تا ۱۰ روز اول بعد از جراحی، غذاهای نرم و مایعات بنوشید و به مدت ۲ هفته از جویدن آدامس خودداری کنید.
 • مراجعه کننده حداقل تا یک هفته نباید به پهلو و روی صورت بخوابد و روزهای ابتدایی باید از خوردن غذاهای سفت و جویدنی، خمیازه شدید، عطسه و سرفه، خنده بلند، ممانعت بورزد.
 • از انجام فعالیت های سنگین، به مدت ۲ تا ۳ هفته خودداری کرده و تا ۳ هفته از کشیدن صورت به سمت پایین یا ماساژ دادن آن خودداری کنید.
 • زمان شستن صورت به نوع نخ بستگی دارد؛ در نخ های mono pdo بعد از ۲۴ ساعت و در نخ های خاردار با صلاحدید پزشک حداقل پس از ۴۸ ساعت، بیمار اجازه شستن و استحمام ملایم صورت را دارد.
 • طبق گفته های بهترین دکتر لیفت نخ در اصفهان آقایانی که لیفت با نخ انجام داده اند باید تا دو هفته بعد از آن از تراشیدن ریش و سیبیل خود اجتناب فرمایند.
 • افراد باید بدانند که برای جلوگیری از به وجود آمدن عوارض کوچک یا بزرگ باید تا ۴ هفته از ماساژ دادن صورت و ناحیه تحت درمان خودداری کنند.
 • بعد از ۴۸ ساعت از مرطوب کننده ملایم استفاده شود ، استفاده از ضد آفتاب ضروری است ولی باید بسیار ملایم بر روی پوست پخش شود.
 • متقاضی باید از ورزش های سنگین حداقل تا ۳ هفته خودداری کند ، اما پیاده روی و حرکات ملایم که با خم شدن سر همراه نباشند ، منعی ندارد.

هزینه لیفت نخ در اصفهان

هزینه انجام لیفت و جوانسازی پوست و اجزای آن ، تنها با مراجعه به مطب و انجام بررسی های لازم بر روی پوست شما امکان پذیر خواهد بود ؛ بنابراین برای اطلاع از قیمت لیفت با نخ نیاز است که به مرکز زیبایی مراجعه فرمایید و ویزیت شوید. شما عزیزان می توانید با پر کردن فرم تماس سایت دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین دکتر لیفت نخ اصفهان وقت مشاوره از ایشان دریافت کنید.

 

 

چه زمانی می توان بعد از لیفت با نخ شروع به کار کنیم؟

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که افراد از پزشک خود می پرسند این است که چه زمانی می توانند به محل کار بازگردند و به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند؟ دکتر اقبال نژاد بهترین دکتر لیفت نخ در اصفهان در پاسخ به این سوال می گویند که زمان شروع کار به نوع نخ و محیط کار شما بستگی دارد. چنانچه کار شما نیاز به انجام فعالیت های شدیدی نداشته باشد می توانید پس از گذشت یک روز الی یک هفته بعد از درمان به محل کار خود بازگردید اما در غیر این صورت نیاز دارید تا از محل کار خود مرخصی بیشتری دریافت کنید.

تعداد نخ ها برای لیفت صورت

تعداد نخ های مورد استفاده در زمان اجرای تکنیک لیفت با نخ صورت برای جوانسازی ، از مهم ترین عوامل لیفت و جوانسازی پوست با این روش پرطرفدار و موثر می باشد. هر پزشک یا متخصص زیبایی باید ابتدا بر این مضوع کاملا واقف باشد تا بتواند بهترین و موثر ترین خدمات را به زیباجویان خود ارائه دهد. این تکنیک با توجه به نوع صورت و همچنین شکل ظاهری شخص ، میزان افتادگی پوست و هدف بیمار از زیبایی مشخص می شود که چند عدد نخ برای جوانسازی هر بخش از صورت یا بدن نیاز است. برخلاف نطریه های که در این زمینه وجود دارد و استفاده از نخ را یک تکنیک غلط و بی اثر در جوانسازی صورت می دانند ، باید بگوییم که با انتخاب تعداد نخ درست و همچنین کاشت درست آن در جای مناسب می تواند نتایج شگفت انگیز و زیبایی را به همراه داشته باشد. برای اطمینان پیدا کردن از این موضوع بهتر است نمونه کار های لیفت صورت با نخ دکتر اقبال نژاد بهترین دکتر لیفت با نخ در اصفهان را در گالری تصاویر و ویدیو های سایت مشاهده نمایید.

مزایای انجام لیفت نخ توسط یک دکتر مجرب در اصفهان

با لیفت درست و اصولی صورت و بکار گیری نخ های مناسب برای این عمل ، می توان از مزایای بسیار زیادی بهره مند شد و به نتایجی عالی و زیبا دست پیدا کرد. به طور کلی ، مزایای این پروسه را می توان در موارد زیر خلاصه نمود.

 • ایجاد تقارن در صورت برای آقایان و خانم هایی که به زیبایی ظاهر خود اهمیت می دهند.
 • ماندگاری طولانی مدت برای کسانی که نمی توانند به طور مرتب نسبت به انجام سایر روش های جوانسازی اقدام کنند.
 • نتایج طبیعی و نچرال برای کسانی که دوست دارند به صورت طبیعی چهره ای زیبا و نچرال داشته باشند و در زمان رو به رو شدن با دیگران کسی متوجه افزایش سن آن ها شود.
 • با استفاده از این تکنیک می توان اثرات پیری به خصوص چین و چروک های روی صورت را کاهش داد و از بین برد.
 • پوست با لیفت نخ سفت شده و استحکام پیدا می کند.
 • به وجود آوردن نتایج طبیعی
 • داشتن ایمنی بالا
 • ریکاوری سریع
 • هزینه مناسب

مشاهده دیدگاه ها

 • سلام دکتر من لیفت با نخ انجام دادم و قبلش یه پزشک اطلاع دادم ۱.۵ ماه پیش بوتاکس زده بودم گفت عیب نداره یک چشمم رو ۴ نخ زدن و تغییری نکرد و من اجازه ندادم چشم بعدی رو بزنن بعد از چند دقیقه متوجه شدم ابروم بی حرکتی گرفته گفت خوب میشه بعد ۲ روز رفتم به پیشنهادش که میگفت بی حرکتی به خاطر گره هاست نخ هارو در آوردم تورم و کبودی وحشتناک به کنار اما بی حرکتی همچنان پابرجاست ممکنه دایمی باشه؟ اگر خیر چقدر طول میکشه حرکت ابروم برگرده و اگه بله راه درمان چیست با تشکر

  • سلام
   شما کجای چشمتون رو نخ زدید، منظورتون لیفت ابرو هست، خطوط اطراف چشم هست ، من متوجه نمیشم که چه کاری انجام دادید؟
   بعد شما میگید ابرو تغییری نکرده؟
   نخها خارج شده؟
   ابرو بی حرکت شده؟؟؟؟
   همه اینها جای سوال داره و من نمیتونم پاسخ بدم چون نمیدونم پزشکتون چه نخی و برای کجا استفاده کرده، نخ خاردار تقریبا خارج کردنش غیر ممکنه.
   متاسفانه در مورد اتفاقاتی که هیچ اطلاعی ندارم نمیتونم نظر بدم.بهترین راهنما و کمک پزشک خودتون هست.

 • سلام وقت بخیر. من قسمت فک سمت راستم پوستش شل شده و وقتی میخندم خط روی پوست فک من دیده میشه. بقیه صورتم هیچ مشکلی نداره. ولی می‌خوام قسمت گونه و قسمت فکم رو لیفت با نخ انجام بدم.

  • سلام
   خوب مهمترین امر معاینه بیمارهست، من حتما در مورد لیفت باید فرد رو ببینم گاهی فقدان یک دندان در فک یک طرف صورت رو شل و افتاده نشون میده
   بهرحال معاینه حرف اول رو میزنه
   گاهی لیفت یک طرفه شدنی و گاهی نشدنی هست

  • مطلقا، شما میتونید ابتدا هایفو انجام بدید و بعد سایر کارهای زیبایی.
   هایفو اثر ژل ، نخ و....رو از بین میبره.

 • سلام عذر خواهی میکنم در رابطه با هزینه برای لیفت بینی خدماتتونو برای کسایی ک توان مالی کافی ندارند به صورت اقساطی انجام میدید؟

نوشته های تازه

تزریق ژل

تزریق ژل در اصفهان چگونه انجام می شود ، ژل های مورد استفاده چه هستند…

2 هفته قبل

مزوتراپی

مزوتراپی از جمله تکنیک های به کار رفته در زمینه جوانسازی می باشد که هدف…

4 هفته قبل

مراقبت های بعد از جراحی پلک

بعد از تمام عمل های جراحی افراد باید یکسری نکات را رعایت کنند تا دوران…

1 ماه قبل

مزوتراپی پوست

از جمله شایع ترین پیامدهای ناخواسته ای که افزایش سن و پیر شدن برای فرد…

2 ماه قبل

پیلینگ

پیلینگ یا همان لایه برداری، روش جوانسازی است که با انجام این روش سلول های…

3 ماه قبل

مراقبت های بعد از میکرودرم

 میکرودرم دستگاهی موثر در زمینه جوانسازی پوست است که با تولید امواج کریستالی پرفشار، ساکشن…

4 ماه قبل