درباره تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت : به مرور زمان و با افزایش سن علاوه بر کاهش میزان الاستین و کلاژن پوست، میزان چربی زیرپوستی نیز کاهش می یابد؛ این امر علاوه بر اینکه موجب کاهش حجم صورت می شود موجب شلی و افتادگی پوست و بروز نشانه های پیرپوستی همچون چین و چروک نیز در آن می شود که تمامی این عوامل زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است موجب کاهش اعتماد به نفس افراد شود.

تزریق چربی به صورت بهترین روش برای حجیم کردن صورت و اجزای آن همچون گونه ها و لب ها، برطرف کردن شلی و چین و چروک های پوست و همچنین پر کردن فرورفتگی های ناشی از جای زخم، جوش و غیره می باشد که امروزه افراد زیادی به دلیل مزایای بیشمار این روش برای انجام آن به پزشکان زیبایی مراجعه می نمایند.

 

 

مزایای تزریق چربی

همانطور که می دانید روش های دیگری همچون تزریق ژل برای پر کردن صورت و جراحی برای رفع شلی و افتادگی پوست وجود دارد. اما باز هم پیشنهاد اول پزشکان برای رفع مشکلاتی که در فوق به آن ها اشاره کردیم تزریق چربی می باشد زیرا:

  • برخلاف روش جراحی برای انجام این روش نیاز به بیهوشی نیست.
  • در روش جراحی بر روی پوست برش ایجاد می شود در حالیکه در روش تزریق چربی نیازی به انجام این کار نیست.
  • بعد از جراحی نواحی برش خورده بخیه زده می شوند و ممکن است اسکار بخیه بعد از جراحی بر روی پوست باقی بماند در صورتی که در روش تزریق چربی برشی ایجاد نمی شود که نیاز به بخیه داشته باشد.
  • روش جراحی هزینه زیادی دربر داشته و هزینه تزریق ژل نیز نسبت به تزریق چربی زیاد است؛ در روش تزریق چربی ، برخلاف روش تزریق ژل که از ماده خارجی استفاده می شود، چربی مورد نیاز از بدن خود فرد استخراج شده و در نتیجه هزینه زیادی را برای فرد به دنبال نخواهد داشت. در نتیجه مقرون به صرفه تر است.
  • دوره نقاهت آن نسبت به روش جراحی بسیار کمتر می باشد.
  • فرد می تواند روال عادی زندگی خود را بعد از روش تزریق چربی در پیش بگیرد و غیره.

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

ابتدا پزشک اندام هدف که معمولاً چربی آن از سایر نواحی بیشتر است همچون شکم، باسن یا ران را بی حس کرده، چربی را از آن استخراج نموده و بعد از جدا کردن چربی از سایر مواد و خالص سازی اش، بافت های چربی سالم را به اندام هدف که صورت بوده و بی حس شده است تزریق می نماید.