تزریق فیلر

تزریق فیلر با هدف حجم دهی و پرکنندگی اجزا و بافت های صورت و بدن انجام می پذیرد و طی آن برخی نواحی که دچار چین و چروک هستند نیز درمان می شوند.

در واقع تزریق فیلر جزء روش های درمانی و زیبایی به شمار می آید و جایگزینی برای جبران کم حجمی بافت ها از جمله عناصر صورت و پشت دست ها ، ترمیم اسکار ، رفع خطوط صورت و بهبود چین و چروک می باشد.

نکته قابل ذکر درمورد تزریق فیلر این است که یک روش موقتی بوده و برای طولانی کردن تاثیر و دوام آن نیاز است که به صورت دوره ای تکرار گردد.

تزریق فیلر

موارد کاربرد تزریق فیلر

تزریق فیلر در بسیاری از نواحی بدن قابل اجرا است ؛ اما در این مقاله تمرکز بر روی تزریق فیلر به دست ها و اجزای صورت می باشد.

همانگونه که مستحضر هستید افزایش سن اولین تاثیر و آثار خود را بر روی پوست نشان می دهد و آن را دچار خطوط ، چروک و افتادگی می کند ؛ تزریق فیلر می تواند موجب رفع و بهبود این عوارض گردد. همچنین کسانی که در اثر بالا رفتن سن یا حتی به دلیل ژنتیک ، دچار کم حجمی در اجزای صورت مثل گونه ، لب ، چانه و غیره هستند می توانند به کمک تزریق فیلر ، این نواحی را برجسته نموده و به چهره ای زیبا و جوان دست پیدا کنند. مورد دیگری که تزریق فیلر در ترمیم آن تاثیر گذار است ، جای زخم و اسکار است.

در مجموع تزریق فیلر فواید و امتیازات زیر را به همراه دارد:

  1. اصلاح اسکار
  2. رفع چین و چروک
  3. ترمیم خطوط خنده و اخم
  4. بهبود پیری پشت دست ها
  5. کاهش گودی و کبودی زیر چشم
  6. لیفت صورت و رفع افتادگی پوست
  7. برجسته و حجیم نمودن لب ها ، گونه ها و غیره

مزایا و معایب تزریق فیلر

از مزیت های تزریق فیلر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقرون به صرفه نسبت به روش های جراحی
  • دستیابی به نتایج فوری و عالی
  • کوتاه بودن دوره نقاهت

با صرف نظر کردن از برخی عوارض ناچیز و موقتی مثل کبودی و تورم ، عدم سازگاری مواد تزریق شده نیز می تواند از معایب و عوارض تزریق فیلر به شمار آید ؛ اما در این مورد نیز جای هیچگونه نگرانی نیست چرا که با انجام آزمایشات و اقدامات قبل از تزریق فیلر می توان از بروز آن پیشگیری نمود. لذا چنانچه به بهترین متخصص پوست ، مو و زیبایی مراجعه نمایید می توانید با نتایجی مطلوب و رضایت بخش روبرو شوید.