بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست : عمل زیبایی پلک ها را بلفاروپلاستی می گویند ؛ طی این فرآیند شل شدگی و افتادگی پوست پلک ها درمان شده و زیبایی از دست رفته چشم ها به بیمار بازگرداننده می شود.

همانطور که می دانید حالت چشم یکی از عناصر بسیار تاثیر گذار در زیبایی و جوانی چهره افراد می باشد. کسانی که دچار افتادگی و پف پلک شده اند ، اغلب خسته و پیرتر از سن واقعیشان به نظر می رسند. بلفاروپلاستی راهی برای بهبود این نازیبایی بوده و شادابی را به صورت شخص باز می گرداند.

کسانی که تجربه عمل بلفاروپلاستی را دارند معتقدند تاثیر این کار در چهره آن ها به اندازه ای بوده است که حتی در نظر بسیاری از اطرافیان تا 5 الی 10 سال جوان تر از قبل به نظر می رسند. در ادامه مقاله روند انجام بلفاروپلاستی را تشریح خواهیم نمود.

بلفاروپلاستی

عوامل موثر در افتادگی پلک

در برخی از افراد ، افتادگی پلک به صورت ژنتیکی بوده و از بدر تولد با آن هاهمراه است ( همانند مردمان آسیای شرقی ) ؛ در غیر این صورت اصلی ترین دلیل افتادگی پلک ها افزایش سن می باشد. همچنین کم خوابی ، نور مستقیم آفتاب ، غصه و سبک زندگی غلط نیز می تواند موجب بروز این عارضه گردد. به هرحال با پیشرفت روز افزون علم پزشکی دیگر جای نگرانی برای ایجاد این مشکلات و نواقص نخواهد بود.

روش های عمل زیبایی پلک

بلفاروپلاستی یا همان عمل زیبایی پلک هم به روش جراحی و هم غیرجراحی قابل اجرا است:

جراحی بلفاروپلاستی

 در بلفاروپلاستی با جراحی ، تکنیک به این صورت است که با ایجاد برش بر روی پلک ، چربی و پوست اضافه آن ها برداشته شده و به این ترتیب پف و افتادگی پلک ها برطرف خواهد شد. این متد ، از انواع اعمال تهاجمی محسوب می گردد.

بلفاروپلاستی بدون جراحی

بسیاری از کسانی که دچار افتادگی پلک هستند تمایلی به عمل جراحی نداشته یا از انجام آن بیم دارند. خوشبختانه نسل جدیدی از درمان در این راستا پا به عرصه نهاده است که عمل زیبایی پلک را در وضعیتی غیرتهاجمی به ثمر می رساند ؛ ” بلفاروپلاستی با پلکسر ” نام این تکنولوژی نوین است.

طی این تکنیک بدون ایجاد هیچ گونه برش و شکافی بر روی پوست و با ایجاد پلاسما که در پی یونیزه کردن گازهای موجود در هوا رخ می دهد ، فرایند لیفت و قوام پوست اتفاق می افتد که در نتیجه آن افتادگی و پف پلک برطرف می گردد.