بلفاروپلاستی

عمل زیبایی پلک ها را بلفاروپلاستی می گویند ؛ طی این فرآیند شل شدگی و افتادگی پوست پلک ها درمان شده و زیبایی از دست رفته چشم ها به بیمار بازگرداننده می شود. دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین دکتر پوست ، مو و زیبایی اصفهان با تکیه بر مهارت و تجربه ای که دارند قادر هستند این عمل زیبایی را به بهترین نحو برای شما انجام دهند و جوانی را به چهره شما بازگردانند.

 

بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی با دکتر اقبال نژاد در اصفهان

همانطور که می دانید حالت چشم یکی از عناصر بسیار تاثیر گذار در زیبایی و جوانی چهره افراد می باشد. کسانی که دچار افتادگی و پف پلک شده اند ، اغلب خسته و پیرتر از سن واقعی شان به نظر می رسند. انجام عمل جراحی پلک راهی برای بهبود این نازیبایی بوده و شادابی را به صورت شخص باز می گرداند. کسانی که تجربه بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک را دارند معتقدند تاثیر این کار در چهره آن ها به اندازه ای بوده است که حتی در نظر بسیاری از اطرافیان تا ۵ الی ۱۰ سال جوان تر از قبل به نظر می رسند. در ادامه مقاله روند انجام جراحی زیبایی پلک را تشریح خواهیم نمود.

هدف از انجام جراحی پلک چیست ؟

جراحی زیبایی پلک : دست یابی به زیبایی از جمله هدف های بسیار مهمی است که زیبا جویان به دنبال آن می باشند ، در نتیجه اگر که شما عزیزان بخواهید برای زیبا تر شدن چشم هایتان به جراحی بلفاروپلاستی روی آورید ، بهترین انتخاب را داشته اید. این پروسه زیبایی هدف درمانی ندارد و هیچ گونه عارضه ای را درمان نمی کند ، بلکه به منظور افزایش شادابی چشم ها انجام می شود. با این پروسه زیبایی جوانی به چشم ها باز می گردد و سبب خلق چهره ای شاد تر می شود. اغلب افرادی که شادابی چشم های شان از بین رفته اند ، با افزایش سن و موارد دیگر سبب تجمع توده هایی از چربی و ضعف در ماهیچه های اطراف چشم می شوند که از زیبایی چهره آن ها کاسته و نیاز افراد را به جراحی می افزاید.

جراحی درمانی پلک : گاهی اوقات نیز ممکن است افراد از نوعی بیماری بخصوص در اطراف پلک های خود رنج ببرند و نیاز آن ها را به انجام جراحی پلک بیفزاید. برخی از افراد با توجه به افتادگی بسیار زیاد پلک های خود نمی توانند از وسیله هایی همچون عینک استفاده کنند ، همچنین این پوست اضافه سبب سنگین تر شدن چشم و ضعیف شدن و تاری دید افراد می شود.

عوامل موثر در افتادگی پلک

در برخی از افراد ، افتادگی پلک به صورت ژنتیکی بوده و از بدر تولد با آن ها همراه است ( همانند مردمان آسیای شرقی ) ؛ در غیر این صورت اصلی ترین دلیل افتادگی پلک ها افزایش سن می باشد. همچنین کم خوابی ، نور مستقیم آفتاب ، غصه و سبک زندگی غلط نیز می تواند موجب بروز این عارضه گردد. به هرحال با پیشرفت روز افزون علم پزشکی دیگر جای نگرانی برای ایجاد این مشکلات و نواقص نخواهد بود.

 

بلفاروپلاستی

 

روش های انجام جراحی زیبایی پلک در اصفهان

بلفاروپلاستی یا همان عمل زیبایی پلک هم به روش جراحی و هم غیرجراحی قابل اجرا است:

 • جراحی پلک

 در روش جراحی ، تکنیک مورد استفاده به این صورت است که با ایجاد برش بر روی پلک ، چربی و پوست اضافه آن ها برداشته شده و به این ترتیب پف و افتادگی پلک ها برطرف خواهد شد. عمل پلک ، از انواع اعمال تهاجمی محسوب می گردد.

 •  بدون جراحی

بسیاری از کسانی که دچار افتادگی پلک هستند تمایلی به عمل جراحی نداشته یا از انجام آن بیم دارند. خوشبختانه نسل جدیدی از درمان در این راستا پا به عرصه نهاده است که عمل بلفاروپلاستی را در وضعیتی غیرتهاجمی به ثمر می رساند ؛ “ پلکسر ” نام این تکنولوژی نوین است. طی این تکنیک بدون ایجاد هیچ گونه برش و شکافی بر روی پوست و با ایجاد پلاسما که در پی یونیزه کردن گازهای موجود در هوا رخ می دهد ، فرایند لیفت و قوام پوست اتفاق می افتد که در نتیجه آن افتادگی و پف پلک برطرف می گردد. دکتر آتسا اقبال نژاد بهترین و مجرب ترین متخصص پوست ، مو و زیبایی به دلیل به روز بودن و کم عارضه بودن این روش برای انجام بلفاروپلاستی از تکنیک پلکسر استفاده می کنند و زیبایی چهره شما را چندین برابر می کنند.

 

بلفاروپلاستی

 

اقدامات لازم قبل از بلفاروپلاستی

قبل از انجام جراحی پلک ، طی جلسه مشاوره ای با پزشک خود ملاقات داشته باشید تا درخصوص سابقه پزشکی و انتظارات تان از این پروسیجر با جراح خود صحبت کنید. این روند شامل :

 • معاینه فیزیکی : شامل اندازه گیری پلک ها و آزمون تولید اشک
 • بینایی‌ سنجی : بررسی دید محیطی و بینایی چشم ، در مواردی که بیمار می خواهد از بیمه خود استفاده کند.
 • عکاسی از پلک ها : عکس‌ هایی که از چشم‌ های بیمار در زوایای مختلف گرفته می ‌شود و می ‌تواند کمک شایانی به آماده ‌سازی شخص برای عمل پلک داشته باشد.
 • طی جلسه ویزیت از داوطلب خواسته می شود که از مصرف ناپروکسن ، آسپرین ، ایبوپروفن و یا هر داروی دیگری که موجب افزایش خونریزی می‌ شود ، به مدت ۲ الی ۳ هفته خودداری کند.

همچنین از استعمال دخانیات و الکل نیز طی زمان ۲ الی ۳ هفته اجتناب کنید.

آیا بلفاروپلاستی همیشه جنبه زیبایی دارد؟

جراحی برداشتن پلک همیشه جنبه زیبایی ندارد و در اکثر موارد ، عملی کاملا درمانی محسوب می ‎شود تا از ورود خطرات احتمالی به بینایی فرد جلوگیری شود. پیش از تصمیم گیری برای انجام این متد ابتدا باید به جراح انتخابی خود مراجعه کنید تا تمامی ابهامات و سوالات خود را پرسیده و با آگاهی کامل بتوانید انتخاب درستی انجام دهید.

مدت زمان بلفاروپلاستی چقدر است؟

جراحی پلک در واقع یک عمل سرپایی است که در مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت انجام می شود و داوطلب بلافاصله بعد از اتمام آن می تواند به خانه بازگردد. در برخی موارد برای اخذ نتیجه بهتر و حالت دلخواه ، شخص عمل لیفت پلک را طی دو مرحله انجام می دهد.

در جراحی پلک ، بی حسی استفاده می شود یا بیهوشی؟

در عمل لیفت پلک ابتدا شرایط پزشکی فرد بررسی می شود و سپس با تشخیص پزشک عموما تحت بی حسی موضعی و یا در مواردی بیهوشی کامل قرار می گیرد. در بیهوشی کامل عموما هر دو ناحیه پلک بالا و پایین به بلفاروپلاستی نیاز دارد. جراح در بی حسی موضعی ، حرکت عضلات چشم را حین عمل آنالیز می کند تا عوارض جانبی آن از بین رود.

کدام دسته از زیبا جویان کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی هستند ؟

 1. افراد در سن بالای ۳۰ الی ۳۵ سال
 2. زیبا جویان بدون ابتلا به تیروئید
 3. عدم بالا بودن فشار خون
 4. افرادی که به بیماری های مرتبط با چشم مبتلا نمی باشند
 5. زیبا جویانی با سیستم ایمنی بدنی قوی و عدم ابتلا به نوعی بیماری خاص
 6. افرادی که از دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل استفاده نمی کنند
 7. افرادی که خواسته ای واقع بینانه از جراحی پلک خود دارند

بعد از بلفاروپلاستی در اصفهان چه انتظاراتی باید داشت؟

جراحی زیبایی پلک با پلکسر اصفهان معمولاً به شکل سرپایی صورت گرفته و شخص بلافاصله بعد از اتمام عمل پلک ، با صلاحدید پزشک و در صورت نداشتن مشکل خاص می تواند ترخیص شود. لازم است یکی از نزدیکان تان را با خود به مطب ببرید تا ایشان شما را تا منزل همراهی نماید؛ بعد از جراحی پلک چشم ها توسط پانسمانی بسته می شود که این امر امکان رانندگی را از شما سلب خواهد کرد ، بنابراین وجود یک فرد در کنار شما الزامی می باشد. در روزهای ابتدایی دوران نقاهت فرد و بلافاصله پس از بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک در نواحی اطراف ناحیه بخیه خورده مقداری قرمزی و تورم ایجاد می شود که امری شایع و کاملاً طبیعی می باشد. میزان و شدت علائم ذکر شده در هر شخص ، با توجه به ویژگی های بدنی او متفاوت بوده که در برخی شدیدتر و در برخی کمتر می باشد. خشکی چشم از دیگر عوارضی می باشد که ممکن است در شخص بروز نماید؛ این عارضه کاملاً موقتی بوده ، به راحتی و با بهره گیری از پماد مخصوص قابل رفع می باشد. لازم به ذکر است که امکان دارد بیمار به دلیل مصرف پماد دچار مقداری تاری دید موقت شود که این امر جای نگرانی نداشته و کاملاً طبیعی است. ما در ادامه این مقاله به طور کامل عوارضی که ممکن است بعد از بلفاروپلاستی برای افراد به وجود بیاید را ذکر می کنیم.

 

بلفاروپلاستی

 

فواید بلفاروپلاستی با پلکسر

یا ارائه متدهای مختلف برای پاسخگویی به نیاز زیبایی ، بسیاری از افراد هستند که به نوع پروسه بسیار اهمیت می دهند و ترجیح آن ها بر این است که از راه غیر تهاجمی به نیاز خود دست پیدا کنند. بلفاروپلاستی با پلکسر هم در دسته ای از این موارد قرار دارد که یک روش امن ، غیر تهاجمی ، کم هزینه و غیر پیچیده با دوران نقاهت کوتاه است و می تواند پاسخ خوبی برای نیازهای زیر ارائه دهد :

 • صاف کردن خطوط و چین و چروک های صورت
 • رفع پف زیر چشم
 • درمان افتادگی پلک
 • صاف کردن خطوط پنجه کلاغی

نکات مهم در رابطه بلفاروپلاستی غیر جراحی

پس از معاینه توسط پزشک ، ممکن است ایشان از شما بخواهد به مدت دو هفته قبل از انجام پروسه از سرم یا کرم های احیا کننده پوست استفاده کنید. این مورد اغلب برای زیباجویانی پیشنهاد می شود که پوست آن ها دهیدراته می باشد. البته که این موضوع تنها به قبل از پروسه منتهی نمی شود ، بلکه بعد از آن نیز می بایست انجام روتین های پوستی را در راس امور قرار دهید. با مصرف کرم های ترمیم کننده و کلاژن ساز ، همزمان هم دوره نقاهت کوتاه تری را تجربه خواهید کرد و هم به عنوان مکمل پروسه ، بلفاروپلاستی اثرگذارتر خواهد شد. آنچه در طول بلفاروپلاستی با پلکسر اتفاق می افتد این است که پزشک با ایجاد انرژی حرارتی در فضای مابین نوک دستگاه و پوست ، طی فرایند تصعید پوست شما را سفت و انقباض بافت ها را به ارمغان می آورد. منظور از تصعید در واقع تبدیل بافت های جامد به گاز می باشد. همین امر موجب تحریک پوست برای خود ترمیمی می شود. به همین دلیل است که پزشک از این طریق می تواند به درمان شلی و افتادگی پوست نیز کمک شایانی کند.

عوارض عمل بلفاروپلاستی

از آنجایی که در عمل زیبایی پلک از تیغ و ابزار های جراحی استفاده می شود، ممکن است بعد از آن دچار عوارضی شوید. در صورت رعایت کردن نکته های گفته شده در مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک در اصفهان توسط بهترین جراح پلک اصفهان می توانید از بروز این عوارض و شدید شدن آن ها تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید. عوارض کوتاه مدت و موقت عمل پلک عبارت اند از:

 • ایجاد عفونت و خونریزی در پوست

پس از بلفاروپلاستی در اصفهان ممکن است بر اثر انجام ندادن نکات مراقبتی مانند شستشو صورت با آب بعد از عمل پلک این عارضه ایجاد شود. در صورتی که در این زمان از آنتی بیوتیک استفاده نکنید می تواند باعث ایجاد عفونت های داخلی چشمی شود.

 • ایجاد مشکل در بستن چشم ها

یکی از شایع ترین عارضه هایی که ممکن است برای متقاضیان بعد از جراحی پلک پیش بیاید عدم توانایی در بستن چشم ها و پلک زدن می باشد که بعد از برداشتن بخیه ها و بهبودی این عارضه نیز از بین خواهد رفت.

 • خشک شدن چشم ها

خشک شدن چشم ها و افزایش تحریک پذیری آن ها از دیگر عوارض جراحی بلفاروپلاستی اصفهان است که ممکن است برای فرد به وجود بیاید، به همین علت برای درمان این مشکل پزشک برای شما قطره های چشمی تجویز می کند که باید به صورت مرتب و منظم استفاده شود.

 • باقی ماندن اسکار بخیه ها

بعد از برداشتن نخ های بخیه عمل زیبایی پلک این امکان وجود دارد که آثار زخم بر روی چشم باقی بماند که در این صورت می توانید از کرم هایی که پزشک تجویز می کند استفاده کنید.

 • تورم و کبودی

به وجود آمدن تورم و کبودی از رایج ترین عارضه های بعد از بلفاروپلاستی می باشد که تقریبا تمامی افراد متقاضی آن را تجربه می کنند.

 

بلفاروپلاستی

 

دستورالعمل ها و نکات مراقبتی بعد از بلفاروپلاستی

از جمله مهم ترین نکات مراقبتی که موجب هر چه بهتر سپری شدن دوران نقاهت بیمار شده و از بروز عوارض جدی بعد از جراحی پلک در اصفهان در او جلوگیری می نماید عبارتند از:

 1. در صورتی که پس از اتمام عمل زیبایی پلک با احساس تنگی و همچنین درد در چشم های تان مواجه شوید ، این مشکل بعد از چند روز برطرف خواهد شد.
 2. بعد از بلفاروپلاستی حتما اقدام به قرار دادن ژل یخ یا کمپرس سرد بر روی پلک ها و نواحی دارای تورم کنید؛ این کار به روند فروکش کردن تورم ناشی از عمل پلک سرعت می بخشد.
 3. درد ناشی از جراحی زیبایی پلک شدید نبوده و از تحمل فرد خارج نیست. همچنین امکان کاهش و تسکین آن با مصرف مسکن هایی که پزشک برای تان تجویز نموده است وجود دارد.
 4. با بهره گیری از پماد محل بخیه ها را چرب نمایید.
 5. به منظور جلوگیری از خشکی چشم ها از پماد بهره بگیرید.
 6. هنگام خواب زیر سر دو بالشت بگذارید.
 7. از تماشای تلوزیون و کارهای این چنینی که موجب خشک شدن چشم ها می شود اجتناب کنید.
 8. هنگام خروج از منزل بعد از عمل بلفاروپلاستی اصفهان حتماً عینک آفتابی بزنید و غیره.

هزینه عمل بلفاروپلاستی در اصفهان

هزینه جراحی پلک به فاکتور های متفاوتی همچون تجربه جراح ، نوع جراحی زیبایی یا درمانی ، محل انجام عمل پلک ( پلک بالا یا پایین )، کادر درمان ، بیمارستان و از این دست موارد بستگی دارد. از همین رو برای دریافت مشاوره قبل از جراحی زیبایی پلک و کسب آگاهی از هزینه بلفاروپلاستی می توانید به صورت حضوری به مطب بهترین دکتر پوست و مو و زیبایی اصفهان مراجعه فرمایید.

دکتر آتسا اقبال نژاد

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ثبت نام
اطلاع از
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
معین
معین
2 سال ها گذشته

اگر نتیجه بلفاروپلاستی خوب نشده باشه میشه مجدد انجامش داد؟

dreghbalnejad15
dreghbalnejad15
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  معین

بله

سمانه
سمانه
2 سال ها گذشته

سلام ممکنه پلک دوباره افتادگی پیدا کنه بعد چند سال؟

dreghbalnejad15
dreghbalnejad15
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  سمانه

قطعا و طبیعتا
مگه ما میتونیم جلوی روند پیری و جاذبه زمین رو بگیریم؟

4
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت